logo Disk

TEC Awards – nebývalý úspěch značky Universal Audio

Jako každý rok (kromě let covidových, kdy vyhlášení probíhalo online), tak i letos v rámci kalifornského veletrhu NAMM 2023 proběhlo udílení prestižních cen Technical Excellence & Creativity Awards.

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 3. května 2023

TEC Awards jsou ocenění, která se každoročně udělují za technickou excelenci a kreativitu v oblasti zvukové techniky a nahrávání. Tyto ceny jsou udíleny v mnoha kategoriích jako například studiový design, záznamová technika, mikrofony, ozvučovací systémy, studiové konzole, software pro zpracování zvuku a další.
TEC Awards se vyhlašují každoročně od roku 1985 a jsou považovány za jedny z nejprestižnějších ocenění v oblasti zvukové techniky.

Na začátku letošního roku se konalo další slavnostní udílení, které opět přineslo řadu překvapení a neočekávaných úspěchů. Mezi nejvýraznější vítěze patřila společnost Universal Audio, která si odnesla celkem pět prestižních ocenění za své produkty. To je skutečně nebývalý, ovšem zasloužený úspěch.

Prvním z nich je zvuková karta pro domácí studia a menší produkce Volt 2, která získala ocenění v kategorii Audio aplikace a hardware – periferní zařízení pro chytré telefony a tablety. Volt 2 je USB audio rozhraní 2 in/out pro PC/Mac/iOS se dvěma mikrofonními vstupy, integrovanými analogovými obvody Universal Audio a bohatou výbavou software (Ableton, Melodyne plus další plug-iny).Dalším oceněným produktem od Universal Audio je Volt 276, který získal ocenění v kategorii Počítačový audio hardware. Jedná se taktéž o zvukovou kartu se dvěma kombinovanými vstupy XLR/TRS, jejiž unikátní předností je integrovaný analogový kompresor typu 1176. Tato zvuková karta nabízí profesionální audio rozlišení a je vhodná pro všechny zvukaře, kteří ocení špičkovou kvalitu v kompaktním balení. Je ideální pro záznam veškerých nástrojů, zpěvu a dalších zvukových zdrojů.V kategorii nástrojových zesilovačů a efektů pak zazářil produkt UAFX Dream ’65 Reverb Amplifier. Dream ’65 je stereofonní pedál emulující legendární kytarový zesilovač č. ’65 Fender Deluxe Reverb s volitelným reproduktorem (až šest typů), třemi obvody preampu Pro Boost, pružinovým reverbem, vibrato efektem a možnostmi dalšího přizpůsobení pomocí mobilní aplikace. Použitím tohoto „amp-in-a-box“ efektu ve svém pedalboardu můžete zásadně minimalizovat svůj kytarový live rig – kdy jím nahradíte svůj zesilovač včetně rebroboxu. Stejně tak můžete nahrávat již hotový zvuk přímo do DAW.Ocenění v kategorii Softwarové efekty získal produkt UAD Opal Morphing Synthesizer. Jedná se o syntezátor, který umožňuje vytvářet neuvěřitelně bohaté a komplexní zvuky. Jeho unikátní design, který spojuje analogovou a wavetable technologii s proměnlivými filtry umožňuje uživatelům vytvářet zcela novátorské zvuky. Opal je epicky znějící vlajková loď mezi syntezátory, ideální volbou pro hudebníky, producenty a sound designéry.Posledním oceněným produktem od Universal Audio je software Luna V1.2.5, který získal ocenění v kategorii DAW (Digital Audio Workstation) software. Jedná se o výkonný hudební software určený pro nahrávání, editaci, mixování a mastering zvuku, Nabízí širokou paletu studiových efektů, virtuálního nástrojů a emulace klasických analogových studiových zařízení v podobě plug-inů. Máte tak téměř neomezený přístup k ohromnému množství studiových mikrofonních předzesilovačů, legendárních kompresorů a ekvalizéru. Luna je navíc zdarma pro všechny majitele zvukových karet Universal Audio Apollo, se kterými je plně integrována. Všechny parametry zvukové karty tak můžete ovládat přímo z programu.Tak veliký úspěch hned v pěti kategoriích potvrdil pozici společnosti Universal Audio, jako jednoho z nejvýznamnějších výrobců zvukové techniky na světě. A nám je velkou ctí, že ji na našem území můžeme zastupovat.

Koupit Universal Audio na shop.disk.cz

Přečtěte si také:

Universal Audio: LUNA Recording system

Nulová latence, plná integrace do HW audio rozhraní Universal Audio, přímé nahrávání a přehledný routing pomocí DSP plug-inů UAD, emulace legendárních mixážních pultů Neve Electron…

Universal Audio: Volt

Společnost Universal Audio, známá produkcí profesionálních zvukových karet Apollo a špičkovými plug-iny UAD, se novou řadou USB zvukových karet VOLT zaměřuje na osobní a domácí stu…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře