logo Disk

Dobrá RADA nad zlato

Po nástrojích pro streamování je čím dál větší poptávka a s ní se samozřejmě rozšiřuje i nabídka. Převodník RADA A-BR01 je sympatický parťák, který vám z kamery nebo foťáku udělá webkameru.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 22. října 2020

Produkty jako je tento nazýváme různými jmény: střihová karta, video grabber, video capture card, Bridge, adaptér, enkodér, převodník, konvertor ... vyberte si.

 

Převodník alias "dobrá RADA nad zlato" je vybaven HDMI vstupem, jehož signál druhým konektorem HDMI může jít zase dál. To znamená, že pokud chcete například streamovat herní konzoli nebo promítat video ze vstupu také na plátno, nepotřebujete další krabičku, která by vám HDMI signál rozmnožila. Tento převodník má tuto funkci vestavěnou - to je první výhoda.

Druhou výhodou oproti jiným USB převodníkům je zvukový vstup. Technicky vzato dva zvukové vstupy. Nejenže můžete zapojit mikrofon, ale také do druhého jacku sluchátka s mikrofonem. Audio z HDMI se se smísí do jedné stopy s mikrofonem z Headsetu, a mikrofonový vstup HDMI zvuk nahrazuje. Do mikrofonového vstupu 3,5mm jack TRRS můžete zapojit mikrofon, jako je Rode Videomicro s adaptérem (SC4) nebo kablíkem pro telefony (SC7). Nebo bezdrátový mikrofon, nebo dokonce výstup ze zvukového mixu pokud zvučíte více osob najednou.

Vstup/výstup na sluchátka je třetí výhodou oproti jiným převodníkům - odposlech zvuku na vstupech je často neocenitelnou funkcí, kterou bohužel ty levnější kamery a fotoaparáty nemají vestavěnou. Díky tomu si můžete zkontrolovat, že je všechno správně zapojené.

Dvojice LED světel signalizuje signál na vstupu, napájení a aktuální stav zařízení.

USB propojení je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac OS i Linux bez nutnosti instalace ovladačů. Pro aplikace se jeví jako webkamera. Tedy v programech jako je OBS nebo vMix uvidíte RADU jako zdroj pro zachytávání obrazu. Na Facebooku, Youtube, Zoom, Webex, MS Teams, Google Hangouts nebo Meets stačí nastavit jako zdroj videa z rozklikávacího menu místo webkamery. V současné situaci kvůli karanténám a nutností komunikace s kolegy a učitely vzdáleně je veliká pomoc.

Trochu profesionálnější zasazení do pracovního procesu je využití pro zachycení výstupu video střižny. Přenosné videorežie jako jsou AV Matrix PVS0615 nebo VS0601 sami nemají vlastní USB streaming, ale díky RADA převodníku můžete streamovat šestikamerovou show do celého světa.

Pokud byse vám zdálo propojení kamery s počítačem příliš komplikované, tak jistě oceníte prodejní bestseler sada USB PTZ kamera a speakerphone pro nejpopulárnější konferenční aplikace Zoom, MS Teams, Skype, Google Meets, Webex ... a streamovací služby YouTube, FaceBook, Twitch. Kompatibilní s Windows, Mac, Linux, Android.

Na závěr si pojďme trochu zapřehánět - RADA má sexy hliníkové tělo, zaoblené na správných místech - to potěší každého uživatele.

RADA A-BR01 na eshopu

...Děkuji za pozornost.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře