logo Disk

M-AUDIO: Vše pro hudební studio Funkční, spolehlivé a univerzální vybavení pro hudební tvorbu

Každý, kdo se někdy zajímal o hudební tvorbu, nemohl minout značku M-Audio, jednu z nejrozšířenějších značek v oblasti audio vybavení pro digitální hudební produkci. Její portfolio nabízí vše, co je třeba, pro vybavení hudebních studií, bez ohledu na to, zda jde o profi nahrávání nebo jen o malý domácí hudební koutek.

Kategorie: Studio
DISK | 30. září 2015
Témata: m-audio-studio

Značek, které se dnes pohybují na trhu s vybavením pro hudební studia, je celá řada, ale u samotných začátků digitální hudební produkce jich z těch současných bylo pouze několik. M-Audio je jednou z nich. Značku M-Audio založil Tim Ryan už v roce 1988 pod názvem Midiman a jejím hlavním zaměřením bylo především navrhováním softwarových a hardwarových řešení, spojujících MIDI, zvuk a počítače do uceleného a komplexního systému, který by usnadnil skládání a produkci elektronicky založené hudby.

Tim RyanTim Ryan měl jako syn pianisty k hudbě od malička velmi blízko. Přestože se sám muziknatem nestal, díky svému talentu pro technologie zanechal v hudební branži nesmazatelnou stopu. Ještě dávno přetím, než založil společnost Midiman, spoluvytvořil jeden z vůbec prvních digitálních syntezátorů "Con Brio" (1980), který měl tehdy neuvěřitelných 64 oscilátorů. Podílel se také na vývoji MIDI software pro společnosti Commodore nebo Apple. Tim je typickým příkladem "amerckého snu". Pílí a tvrdou prací se dostal z garáže až mezi nejuznávanější výrobce hudebního vybavení.


Zásadním milníkem se pro Tima a jeho značku Midiman stal přelom tisíciletí. Nejnovější řada audio produktů, která dostala označení "M-Audio" zaznamenala neskutečný úspěch jak v oblasti MIDI zařízení tak i v kategorii hudebního hardwaru. První řada dnes už slavných ovladačů Oxygen předeslala budoucí vývoj MIDI klaviatur pro hudební tvorbu. Právě Oxygen8 se totiž stal významným pionýrem v kategorii přenosných klávesových ovladačů pro hudební aplikace a značka Midiman se oficiálně přetavila v M-Audio.

M-Audio Oxygen8

Boom nových ovladačů a dalšího audio vybavení znamenal pro značku M-Audio mohutnou expanzi, jejíž součástí bylo i rozšiřování portoflia o další produktové řady, které dnes už zná každý hudebník. Zvukové karty Delta, Fast Track a jejich následovníci s označemí M-Track nechyběli snad v žádném menším nebo domácím studiu, poslechové monitory řady BX či AV, legendární mikrofony Nova, Pulsar či Sputnik nebo například už zmiňované MIDI ovladače Oxygen, Axiom nebo Keystation se díky své kvalitě a univerzálnosti postupně staly nedílnou součástí hudebních studií po celém světě

I dnes značka M-Audio klade maximální důraz na funkčnost, spolehlivost a univerzálnost svých produktů, aby hudebníci a producenti nemuseli přemýšlet, který produkt se jim bude nebo nebude hodit „do krámu“ kvůli kompatibilitě s ostatním vybavením. Nejčerstvějším přírůstkem do portfolia této oblíbené značky jsou klávesové kontrolery série Code, které navazují na úspěšnou tradici komplexních studiových ovladačů M-Audio. Hledáte-li univerzální masterkeyboad, kterým budete moci ovládat v podstatě jakýkoli parmetr ve svém DAW a ke kterému navíc dostanete kroě produkčního programu Ableton Live Lite také bohatou kolekci virtuálních nástrojů, Code je přesně to, co hledáte. 

Odměna pro vás

Pokud jste se dočetli až sem, máme pro vás odměnu. Speciální akční nabídku, díky které si produkty značky M-Audio můžete pořídit se zajímavou slevou. Je to jednouché. Když objednáte nahrávací balík Vocal Studio Pro mkII, MIDI ovladač Code 49 monitory AV42 nebo jakékoli jiné zboží M-Audio na našem eshopu a do poznámky v objednávce připíšete heslo "M-Audio do studia". Za odměnu od nás dostanete zpět 15% z ceny objednaných produktů M-Audio.

 

Některé z M-Audio produktů jsou už téměž ikonické. Vlastnili jste nebo vlastníte také nějaký? Třeba některý z naší galerie? Dejte nám vědět do komentářů.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře