logo Disk

Mini NDI HX kamery AIDA

Společnost Aida Imagine se zabývá PTZ kamerami, boxovými kamerami, ovládacími prvky a video převodníky. Z jejich portfolia jsme zařadili do naší nabídky miniaturní boxové kamery s NDI HX výstupy.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 14. června 2022

video: představení kamer - v angličtině

 

Řada POV miniaturních kamer je flexibilní z hlediska montáže, díky malým rozměrům a stativovému šroubu 1/4", který je kompatibilní s širokou škálou foto/video příslušenství. Modulárnost je zajištěna také díky možnosti výměny objektivu. Část kamer je vybavena CS bajonetem, je možné tedy použít Fujinon objektivy, nebo jiných značek, nebo můžete dokoupit nějaký z nabídky AIDA, kde najdete od velmi širokého 2,8mm až po ohnisko 50mm. V základním balení jsou kamery vybaveny 4mm objektivem, u senzorů 1/2,5 a 1/2,8 se jedná přibližně o ekvivalent 24mm ohniska tedy široký záběr. (pozn.: široká ohniska vykazují soudkové zkreslení) Ta nejmenší kamera má také možnost výměny objektivu, ale zde je bajonet M12 - ten používají security nebo akční kamery. Alternativní objektivy můžete vybrat na stránce AIDA objektivy, případně využít jiné CS mount objektivy. Pro maximálně jednoduchou instalaci je možnost napájení přes PoE (součástí balení je kompaktní PoE extraktor) - k připojení a fungování kamery je tedy nezbytně nutný pouze jeden Ethernetový kabel.

AIDA HD-NDI-200Přejete si kameru s HDMI výstupem a zároveň s NDI HX? Doporučíme vám HD-NDI-200. Je z řady největší, ale má navíc HDMI výstup, konektor pro ovládání clony pro kompatibilní objektivy, dokonce můžete připojit kabel s mini joystickem pro navigování v menu. USB konektor je na kameře pro přímý přístup do webového rozhraní, kde provedete i IP nastavení lokálně. A 3,5mm jack pro audio vstup.

AIDA HD-NDI-CUBE

O krok dál k miniaturizaci je kamera HD-NDI-CUBE. Tato kamera se již velmi dobře schová se svými rozměry 4x4x6,5 cm a plus 2 cm mini objektiv. Do počtu konektorů je již omenzená, je zde pouze to nejdůležitější: RJ45 a z boku USB (pro lokální nastavení). Tuto kameru jsme si již vyzkoušeli i při testování NDI Remote production, můžeme jedině doporučit.

AIDA HD-NDI-IP67NDI HX kamera utěsněná proti vlhkosti a prachu s hodnocením IP67. Tato kamera je také vybavena CS bajonetem, nicméně pro zachování utěsnění je potřeba dodržet podobné rozměry dodávaného objektivu, tak abyste se s ním vešli pod vodotěsný kryt.

AIDA HD-NDI-MINIÚplně nejmenší z řady POV kamer je HD-NDI-MINI. Průměr válce, ve kterém je kamera zabudovaná, je pouhých 24mm. Montáž je možná také pomocí stativového závitu 1/4" nebo díky unikátnímu tvaru můžete efektivně použít i jiné nestandardní prostředky. Její použití je velmi univerzální: od sportovních utkání, přes bezpečnostní dohledy, záznamy divadelních představení, rozhlasu, až pro komunikaci.

AIDA kamery jsou si vzájemně alternativami se Salrayworks low-latency kamerami. Salraworks low-latency POV mají velmi nízké zpoždění obrazu od vstoupení fotonů do objektivu až na konektor 3G-SDI video výstupu. Pokud byste hledali podobnou kameru jako je AIDA, ale potřebujete ji čitě s SDI nebo HDMI výstupy, Salrayworks je právě ta správná volba. Především pro koncerty klasické hudby a vizuálním kontaktem s dirigentem.

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře