logo Disk

SalrayWorks kamery Sharon a low-latency

Korejská značka SalrayWorks se specializuje na PTZ kamery, s kompatibilitou NDI 5.0 a PoV miniaturní Low-Latency kamery s IP67 těsněním. Vše o čem současný videoproducent může toužit.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 8. září 2021

PTZ kamery SHARONSharon360 je PTZ kamera a jak název napovídá její schopnost pohybu v horizontálním směru je neomezen v celém rozsahu 360°, vertikální pohyb je v rozpětí 220°, což odpovídá celému rozsahu, který umožňuje uchycení kamery. Sharon360 je vlajkovou lodí kamer Sharon, které mají ve své výbavě NDI verze 5.0. Kompatibilita s NDI 5 zaručuje možnost cloudového propojení s kamerou přes internet. Můžete se tedy připojit ke kameře prakticky odkudkoliv. Do verze NDI 5.0 to nebylo možné, kvůli specifickým vlastnostem NDI protokolu bylo možné sledovat video pouze v jedné síti, to se teď s novou verzí změnilo.

Společnost SalrayWorks ke svým kamerám má také aplikaci Finder pro nalezení kamer a jejich IP adres. Je ve verzi pro Mac i pro Windows.

Naleznete ji v sekci support/download na oficiálních stránkách výrobce: http://salrayworks.com/index.php/download-center/

Daší dvě kamery mají ve svém názvu rozsah zoomu jejich objektivu - Sharon30 a Sharon20.

SHARON 360 Black SHARON 360 White SHARON 30 Black SHARON 30 White SHARON 20 Black SHARON 20 White

 

POV BOX kamery s low-latency

LOW-LATENCY POV kamery jsou zabudované v miniaturním šasi, některé s výměnným objektivem (C-mount například Fujion), a ty se zabudovaným objektivem jsou utesněné proti vlhkosti a prachu s certifikací IP67. Z kamery vychází jediný kabel, který se pak rozvětví na ovládací, napájecí a obrazové kabely. Kromě 3G-SDI je možnost připojit i na kabel s CVBS signálem s možností integrace do starších systémů. Díky jejich malým rozměrům a vlastnostem je můžete permanentně instalovat na technicky náročná místa, jako na křídlo letadla, střechu závodního vozu atp.

Nejdůležitejší vlastnost těchto kamer je velmi nízké zpoždění odbavení obrazu od objektivu až po výstup na kabel. U většiny filmových a televizních kamer je zpoždění 60-80 milisekund, což na první pohled není moc, ale pokud v celém řetězci všech komponent má být celkové zpoždění menší než 20ms, každá milisekunda je důležitá. Heslem SalrayWorks je téměř nulová latence tedy pod 10ms. Vlastnost ceněná v přímých přenosech, hudebních videokonferencích, dálkovém ovládání přístrojů či vozidel.

 

Náš koncept použití je zaněřený na hudebníky:

Za oponu nebo stěnu - od dirigenta za oponu se obraz může dostat v reálném čase pouze s pár milisekundami a zbytek orchestru jej vidí, jako by seděli před ním. Běžná kamera a monitor by způsobovali zpoždění posluchačem vnímatelné, a ke kterému v hudbě nesmí docházet. Při použití low latency kamery a "herního" monitoru je zpoždění obrazu téměř nepostřehnutelné.

Přes internet - V kombinaci se zařízením pro low-latency přenos obrazu a zvuku od Cesnetu můžete hrát společně s muzikanty na druhé straně republiky. Samozřejmě za předpokladu dobrého připojení k internetu na obou stranách. V rámci Evropy se pořád ještě dostáváme na zpoždění do 20ms celého přenosového řetězce, což je ještě pro muzikanty tolerovatelné zpoždění.

 

Zajímavost:

V Koreji tyto kamery používají na zemědělských strojích, které ovládají po internetu z pohodlí kanceláře. Jelikož se jedná o státní firmu, domnívám se, že je používají i v armádních strojích ovládaných na dálku.

 

 

Přehled modelů low-latency POV kamer:

lipSHOT raySHOT salSHOT focalSHOT wideSHOT

 

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře