logo Disk

Novinky AREC a update firmwarů mediálních stanic

V první polovině letošního roku došlo k obnově trackovacích kamer, přišla nová kompaktní mediální stanice a vylepšení ovládání stávajících mediálních stanic.Nejprve se podíváme na novinky, které nám udělali radost, protože se hodí pro konferenčních hovorů a streamování. Kombinovat je můžete s video střižnou, s počítačem i s mediální stanicí.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 14. července 2021

Novinka: AREC CI-T10 Tracking kamera

Univerzální USB kamera s IP streamingem vybavená objektivem s 10násobným zoomem, čipem o velikosti 1/2.9", rozlišení FullHD 30p podporuje Onvif, Visca IP, a sériové RS-232 Visca a Pelco.

Ukázky zapojení a využití:

Tato kamera se ve sledování pohybu jen tak nesplete, protože náhrdelník, který je u ní v balení, slouží jako léty osvědčený přívěšek pro tracking. Ten také obsahuje vestavěný mikrofon a vstup pro klopový mikrofon, ze kterého můžete přijímat audio recieverem AM-01B.

CI-T10 je velmi univerzální díky svým možnostem propojení - přes USB dostanete obraz do počítače, přes IP video dostanete video kamkoliv v rámci vaší sítě třeba do mediální stanice i na internet pomocí RTMP protokolu na Youtube, Facebok atp. Hodí se do kanceláře, středně velkých a velkých přednáškových místostí.

AREC CI-T10

 

 

Novinka: A-TC01 AI TRACKING CAMERA

Tato trackovací kamera je také vybavena USB porty, dokonce dvěma. Princip sledování přednášejícího je založen na detekci pohybu v širokoúhlé kameře a PTZ kamera podle přednastavené polohy přizoomuje a sleduje prezentéra.

  • rozlišení videa: FullHD 60p
  • video výstupy: HDMI, USB video, IP streaming

Kamera A-TC01 se hodí do velké přednáškové místnosti nebo auly. Výstup HDMI má 3 režimy - výstup PTZ kamery, výstup panoramatické kamery a obraz v obraze, kdy je na celou obrazovku PTZ kamera a panoramatická kamera v rohu zmenšená.

Je také velmi univerzální, obraz můžete zpracovávat v počítači, mediální stanici, nebo dedikované HDMI video střižně.

RADA A-TC01 AI

 

 

Novinka: Mediální stanice AREC LS-110

Je nejkompaktnější mediální stanice a momentálně také jedna z nejlevnějších.

Umožňuje jednoduchým a efektivním způsobem současně zachytávat, mixovat, přepínat, zaznamenávat a streamovat live video ze dvou FullHD vstupních kanálů. Podporuje automatické zálohování na FTP server, integraci s plánovacím softwarem LMS/VOD (Opencast, Kaltura, Panopto). Mediální stanici můžete se společné sítě ovládat klávesnicí zkratkami, mobilním telefonem nebo telefonem přes webové rozhraní či aplikací.

Základním kritériem při vývoji byly minimální zkušenosti obsluhy v oblasti live video produkce, takže zařízení může obsluhovat opravdu každý.

Stanice je ideální pro streaming a záznam přednášek IP kamera+prezentace.

AREC LS-110 GO!

 

 

AM-01B audio RX

Jedná se o bezdrátový přijímač pro audio pro vysílače s audio vstupem AM-600/AM-601 Vysílače se dodávají s vybranými mediálními stanicemi, u tracking kamer i samostatně. Je výborným doplňkem ke kameře CI-T10, díky tomuto přijímači využijete plný potenciál kamery.

AREC AM-01B

 

 

UB-01 / UB-01M Recording light


Světlo pro signalizaci nahrávání Mediální Stanice, Tlačítko pro spuštění/zastavení nahrávání, USB pro záznam. Vyrábí se ve dvou variantách - UB-01 přenosná a verze UB-01M pro montáž do stěny. Připojení do stanice pomocí USB.

AREC UB-01

Nový Firmware

Nové verze firmwarů pro mediální stanice naleznete ke stažení v tomto odkaze:

https://www.a-dena.com/firmware-applications

Hlavní vylepšení aktuálních verzí

  • Vestavěný editor kompozice obrazu (Layout) ve webovém rozhraní přímo ve stránce Online Director. S novým rozhraním můžete vytvořit nový vizuál, záznam a streaming.
    Zde je video ukázka:
  • Ovládání IP kamer z  AREC GUI. Nově můžete vybrat jeden z vašich používaných PTZ kamer a opravit jejich pozici záběru a zoom či vyvolat presety, přímo na obrazovce připojené k mediální stanici. Připojenou myší nebo u dotykových modelů ovládáním přímo na dotykové obrazovce.
  • Editor titulků byl přidán do webového rozhraní Online Director. Můžete přidat do libovolné pozice text do vašeho mixovaného videa přímo v živém vysílání.

 

Video o aktualizacích od výrobce:

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře