logo Disk

Ovládněte UC Surface: Aux mixy a podskupiny Čtvrtý díl seriálu o aplikaci UC Surface pro bezdrátové řízení mixpultů StudioLive

Čtvrtý díl seriálu o používání aplikace PreSonus UC Surface se věnuje práci s aux mixy a podskupinami. Ty jsou využitelné nejen pro snadné řízení monitor mixů, ale také usnadňují práci s velkým množstvím kanálů při mixu.

Kategorie: Pódium - Tipy & Triky
DISK | 9. května 2016

minulém dílu jsme si ukázali, jak může nastavení typu kanálů usnadnit práci s velkým množstvím kanálů v mixu a v tomto pokračování se podíváme na práci s aux mixy a podskupinami, které jsou užitečné podobným způsobem.

Rychlý pohyb mezi mixy nebo efektivní filtrování pro perfektní přehled o tom, co se na kterém mixu právě děje. Pomocí Aux mixů můžete jednoduše nastavovat odposlechy jednotlivým muzikantům a je-li to potřeba, tak mezi nimi rychle přepínat a upravovat. V předchozích dílech už jsme si ukázali jak přiřadit jednotlivé aux mixy a podskupiny na výstupy mixu a také jak povolit jednotlivým muzikantům ovládání vlastního monitor mixu. V tomto dílu si ukážeme, jak se aux mixy a podskupiny nastavují, jaké možnosti ovládání nabízejí, jak je rychle poznáte a jak s nimi můžete pracovat. Na závěr si pak představíme také trojici dostupných pre/post nastavení pro aux mixy.

Video je v původním anglickém znění, ale obsahuje také české titulky, takže pokud nevládnete angličtinou, nezapomeňte si je aktivovat.

Určitě se podívejte také na další návody a videa ze seriálu Ovládněte UC Surface. V následujícím dílu se budeme věnovat práci s efekty. Mixy PreSonus StudioLive jsou totiž vybaveny úžasnými efekty reverb a delay, které vám pomohou váš mix okořenit.    

***

PreSonus UC Surface

UC Surface je aplikace s jejíž pomocí je možné ovládat mixážní pulty PreSonus StudioLive a řídit mixáž prakticky odkudkoli. Její pracovní prostředí je navrženo s důrazem na maximální ergonomii, rychlost a intuitivní přístup ke všem funkcím při živé mixáži. Je jedno, jestli pracujete na Macu, PC nebo chcete pro ovládání mixu využít třeba iPad či dotykovou obrazovku s Windows. UC Surface nabízí stejné prostředí na všech těchto platformách.

Aplikace UC Surface je zdarma k dispozici pro majitele všech konzolových i rackových mixážních pultů StudioLive AI, stejně jako například pro majitele multifunkčního rozhraní Studio 192 nebo ovládacího kontroleru CS18AI.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Veškeré dotazy ohledně StudioLive AVB Mix Systems mu můžete posílat na audio@disk.cz nebo na tel. čísle 516 802 475.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře