logo Disk

Ovládněte UC Surface: Typy kanálů Třetí díl seriálu o aplikaci UC Surface pro bezdrátové řízení mixpultů StudioLive

Třetí díl seriálu o používání aplikace PreSonus UC Surface se věnuje práci s typy kanálů (Channel Types), které jsou vynikajícími pomocníky při nastavování mixů a díky napojení na jedinečnou funkci DCA Filteru zjednodušují orientaci při práci s velkým množstvím kanálů.

Kategorie: Pódium - Tipy & Triky
DISK | 4. května 2016

V prvním a druhém dílu seriálu o aplikaci UC Surface jsme probrali základní nastavení aplikace, ukázali jsme si jak spravovat práva pro ovládání mixů a nyní se vrhneme na přípravu samotného mixu.

Aplikace UC Surface umožňuje přiřadit každému kanálu jeho typ, čímž mu poskytne nejen ikonu a výchozí název, ale také označí kanál podle typu kategorie, což umožňuje filtrovat presety a vytvářet automatické skupiny DCA Filteru. V tomto dílu si ukážeme kde a jak se typy kanálů nastavují a spravují a jak je možné je využit při práci s presety.

Video je v původním anglickém znění, ale obsahuje také české titulky, takže pokud nevládnete angličtinou, nezapomeňte si je aktivovat.

Určitě se podívejte také na další návody a videa ze seriálu Ovládněte UC Surface. Čtvrtý díl se věnuje práci s aux mixy a podskupinami, které jsou využitelné nejen pro řízení monitor mixů, ale také usnadňují práci s velkým množstvím kanálů.

***

PreSonus UC Surface

UC Surface je aplikace s jejíž pomocí je možné ovládat mixážní pulty PreSonus StudioLive a řídit mixáž prakticky odkudkoli. Její pracovní prostředí je navrženo s důrazem na maximální ergonomii, rychlost a intuitivní přístup ke všem funkcím při živé mixáži. Je jedno, jestli pracujete na Macu, PC nebo chcete pro ovládání mixu využít třeba iPad či dotykovou obrazovku s Windows. UC Surface nabízí stejné prostředí na všech těchto platformách.

Aplikace UC Surface je zdarma k dispozici pro majitele všech konzolových i rackových mixážních pultů StudioLive AI, stejně jako například pro majitele multifunkčního rozhraní Studio 192 nebo ovládacího kontroleru CS18AI.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Veškeré dotazy ohledně StudioLive AVB Mix Systems mu můžete posílat na audio@disk.cz nebo na tel. čísle 516 802 475.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře