logo Disk

Ovládněte UC Surface: Skupiny DCA Filteru Šestý díl seriálu o aplikaci UC Surface pro bezdrátové řízení mixpultů StudioLive

V tomto dílu seriálu o aplikaci PreSonus UC Surface se budeme věnovat jedinečné funkci DCA Filter, která dokáže automaticky seskupovat související kanály (například všechny kanály bicích, kytary, vokály). Mezi jednotlivými "chytrými" skupinami můžete rychle přepínat a kanály jednoduše společně ovládat.

Kategorie: Pódium - Tipy & Triky
DISK | 18. května 2016

Využívání funkce DCA Filter představuje revoluční způsob práce s mixem a řeší typický problém, se kterým se zvukaři potýkají na velkých mixech s vrstvami kanálů. DCA Filter dokáže seskupovat související kanály podle jejich nastaveného typu a tyto kanály pak můžete ovládat společně. Vedle automatických skupin si můžete tvořit také skupiny vlastní a mezi všemi "chytrými" skupinami jednoduše přepínat. V mžiku tak můžete vytáhnout všechny vokály nebo v kombinaci s nastavenými aux mixy bubeníkovi zesílit do odposlechu jen jeho bicí.

V tomto dílu si ukážeme kde chytré skupiny DCA Filteru najdete, jak s nimi můžete pracovat, jak je upravovat nebo přesouvat a jak je kombinovat například s aux mixy. Předvedeme si také jak si vytvořit vlastní skupinu kanálů a jak pracovat se sekcí "Group masters", kde jsou pohromadě master fadery všech používaných skupin.

Video je v původním anglickém znění, ale obsahuje také české titulky, takže pokud nevládnete angličtinou, nezapomeňte si je aktivovat.

Určitě se podívejte také na další návody a videa ze seriálu Ovládněte UC Surface. V předposledním sedmém dílu se zaměříme na práci se scénami a Mute skupinami, které jsou navrženy opět především pro rychlou a jednoduchou práci s mixy.

***

PreSonus UC Surface

UC Surface je aplikace s jejíž pomocí je možné ovládat mixážní pulty PreSonus StudioLive a řídit mixáž prakticky odkudkoli. Její pracovní prostředí je navrženo s důrazem na maximální ergonomii, rychlost a intuitivní přístup ke všem funkcím při živé mixáži. Je jedno, jestli pracujete na Macu, PC nebo chcete pro ovládání mixu využít třeba iPad či dotykovou obrazovku s Windows. UC Surface nabízí stejné prostředí na všech těchto platformách.

Aplikace UC Surface je zdarma k dispozici pro majitele všech konzolových i rackových mixážních pultů StudioLive AI, stejně jako například pro majitele multifunkčního rozhraní Studio 192 nebo ovládacího kontroleru CS18AI.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Veškeré dotazy ohledně StudioLive AVB Mix Systems mu můžete posílat na audio@disk.cz nebo na tel. čísle 516 802 475.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře