logo Disk

Ovládněte UC Surface: Technologie Smaart Osmý díl seriálu o aplikaci UC Surface pro bezdrátové řízení mixpultů StudioLive

V tomto posledním dílu seriálu o používání aplikace PreSonus UC Surface se budeme věnovat technologii Smaart Measurement obsahující precizní real-lime analyzační nástroje zvukového spektra, díky kterým například lépe odhalíte nežádoucí frekvence zpětné vazby a můžete je jednoduše pomocí EQ, kde jsou tyto nástroje integrovány, potlačit.

Kategorie: Pódium - Tipy & Triky
DISK | 27. května 2016

Uznávaná technologie Smaart Measurement od Rational Acoustics představuje oborový standard pro profesionální vystupování a zvukové systémy a tyto výkonné měřicí přístroje jsou nyní součástí aplikace PreSonus UC Surface.

V tomto dílu si ukážeme kde a jak graf spektrální analýzy zobrazit a jak se v něm zorientovat. Jak  si rychle ověřit, že jste si pro následné úpravy vybrali ty správné frekvence a na závěr si představíme také trojici užitečných průvodců, kteří pomáhají optimalizovat systém pro dosažení co nejlepšího výkonu a zvuku. Průvodce Room Analysis vám umožní získat frekvenční odezvu a přizpůsobit tak zvuk akustice místnosti. Průvodce Output Check dokáže ušetřit obrovské množství času tím, že ověří správné vedení výstupů a signál jdoucí z mixu. A konečně průvodce Smaart System Delay umožňuje synchronizovat výstup sekundárního systému reproduktorů s hlavním PA systémem FOH. Všechny průvodce najdete v nabídce nastavení.

Video je v původním anglickém znění, ale obsahuje také české titulky, takže pokud nevládnete angličtinou, nezapomeňte si je aktivovat.

Určitě se podívejte také na další návody a videa z celkem 8-dílného seriálu Ovládněte UC Surface.

***

PreSonus UC Surface

UC Surface je aplikace s jejíž pomocí je možné ovládat mixážní pulty PreSonus StudioLive a řídit mixáž prakticky odkudkoli. Její pracovní prostředí je navrženo s důrazem na maximální ergonomii, rychlost a intuitivní přístup ke všem funkcím při živé mixáži. Je jedno, jestli pracujete na Macu, PC nebo chcete pro ovládání mixu využít třeba iPad či dotykovou obrazovku s Windows. UC Surface nabízí stejné prostředí na všech těchto platformách.

Aplikace UC Surface je zdarma k dispozici pro majitele všech konzolových i rackových mixážních pultů StudioLive AI, stejně jako například pro majitele multifunkčního rozhraní Studio 192 nebo ovládacího kontroleru CS18AI.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Veškeré dotazy ohledně StudioLive AVB Mix Systems mu můžete posílat na audio@disk.cz nebo na tel. čísle 516 802 475.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře