logo Disk

Používáme RME TotalMix FX (1. díl) Sekce Control Room

Vítejte v TotalMix FX pro zvukové karty RME, nejvýkonnějším monitoring mixerem s nulovou latencí. V úvodním dílu seriálu o používání této aplikace se zaměříme na nastavení sekce Control Room - základu pro další práci s TotalMixem.

 

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
DISK | 2. července 2015

První věc, kterou byste měli udělat po instalaci vaší RME zvukové karty je nastavení sekce Control Room. Zde nastavíte dle potřeby všechny vaše odposlechové cesty, přiřadíte jim jednotlivé mixy a nastavíte také pokročilé funkce, jako je přepínání poslechových monitorů, dorozumívání režie-studio a přiřadíte funkce ovládacím prvkům na zvukové kartě nebo dálkovém ovladači RME Remote Control.

Nejprve se rozhodněte, které kanály budou připojeny k poslechovým monitorům a ke sluchátkům. V pravé spodní sekci TotalMix FX klikněte na tlačítko Assign a najeďte na MAIN pro zobrazení dostupných kanálů. Pokud jste připojili vaše monitory na výstupy 1 & 2, potom zvolte AN 1-2. Nyní udělejte to samé pro sluchátka. Používáte-li integrovaný sluchátkový výstup na RME kartě, jednoduše zvolte PH. Pokud používáte další sluchátka, můžete jim vyhradit až čtyři různé mixy. Ty všechny budou zároveň přijímat i talkback (doruzumívání řežie – studio).

Prozkoumejte všechny díly seriálu "Používáme TotalMix FX"

Nyní již máte nastaveny monitoringové mixy a můžete jednotlivými fadery ovládat jejich hlasitost. Až najdete optimální nastavení, můžete je uložit jako referenční v Options – Settings – Recall Level. Od této chvíle, kdykoliv kliknete na tlačítko Recall v sekci Control Room, fadery se nastaví do této uložené referenční pozice.

Používáte-li dva páry monitorů pro srovnávání vašeho mixu, můžete takto nastavit Control room. Je-li druhý pár monitorů připojen na výstupy 3-4, nastavte opět stejným způsobem pomocí Assign menu. Nový fader Speaker B je nyní v sekci Control Room a vy můžete pohodlně přepínat mezi monitory A a B jediným tlačítkem. Zkalibrujte si hlasitostní poměr mezi monitory A a B a aktivujte Fader Link. Tím udržíte vždy stejný poměr hlasitosti mezi monitory A a B.

Potřebujete-li zkontrolovat, které kanály jsou přiřazeny do Control Room, klikněte na tlačítko Names na pravém panelu pro zobrazení reálných názvů kanálů.

Pro lepší názornost můžete shlédnout následující video.

V další části se budeme věnovat prostředí samotného mixeru v aplikaci TotalMix FX.

Zvukové karty RMEAplikace TotalMix FX je dodávána ke všem zvukovým kartám značky RME. Prohlédněte si přehledné srovnání externích audio rozhraní RME řady Fireface a Babyface nebo si přečtěte více o kompletní řadě zvukových karet Fireface, včetně malé exkurze do jeji bohaté historie. Všechny články o produktech značky RME najdete zde.

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionání mixáž a živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Kontaktovat jej můžete na rme@disk.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře