logo Disk

Traktor Kontrol S8: Budoucnost DJingu? Novinka na trhu s DJ technikou má vysoké ambice

Už několik dní nazpět avizovala značka Native Instruments představení nového produkutu do rodiny Traktor, ale až teď se dostalo ven první video. Traktor Kontrol S8 je v mnohém jedinečný a přelomový. Bude skutečně budoucností DJingu směr, kterým se v NI vydali?

Kategorie: DJing - Aktuality
Marek Šmíd | 23. září 2014

Hvězdný support a rozsáhlá kampaň "The future of DJing", která předcházela uvedení nového produktu značí, že v NI chtějí opravdu nastavit nové hranice DJingu. A nutno říci, že podle prvních obrázků se jim to opravdu daří. Traktor Kontrol S8 je přelomovým ovladačem svého druhu. Ani ne tak použitím displejů přímo na konzoli (s těmi už ostatně přišel před časem Numark se svojí konzolí NV) jako spíše "jogwheel-free" koncepcí.

Vynecháme-li modulární ovladače jedničkové řady od NI nebo nedávno představené kontrolery AMX a AFX od AKAIe, máme před sebou první moderní DJ konzoli, která nemá tradiční jogy a je to naprosto logický krok. V době, kdy světu DJingu vládne synchronizace se jogy používají čím dál tím méně a svoji tradiní roli pitchsiftingu zcela ztrácejí. Využitelné jsou maximálně pro scratch, ale ruku na srdce, kolik scratch Djů používá podobné konzole?

V NI zřejmě pochopili, že jogy, na rozdíl od tlačítek, už nehýbou světem DJingu :) Když k tomu připočteme už tradiční maximální kompatibilitu s programem Traktor, kterou považujeme za jednu z nejdůležitějších devíz celé rodiny DJ ovladačů NI, přichází na trh opravdu mocný nástroj, který má nejvyšší ambice - nastavit budoucí směřování DJingu.

Povede se mu to? Jaké má šance na trhu? Budeme rádi, když nám na nový Traktor Kontrol S8 napíšete do komentářů svůj pohled. 

Recenze NI Traktor Kontrol S8A jak si Traktor Kontrol S8 skutečně vede? Na DISK Magazínu najdete hned několik zajímavých recenzí této vlajkové lodi DJ produktů značky Native Instruments. Vyberte si nebo prohlédněte všechny:

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře