logo Disk

7 nejlepších smart dárků pro vášnivé tvůrce videí

Máte ve vašem okolí vášnivého tvůrce videí a rádi byste mu dali dárek šitý mu přímo na míru, ale nevíte, po čem přesně sáhnout?Nevěšte hlavu. Úspěch vám zaručí některý z našich dárkových tipů, kterým obdarovaný rozhodně nepohrdne, ba naopak. Všechny námi vybrané dárky může totiž skvěle využít k rozvoji svého talentu či zkvalitnění své tvorby.

Jiří Filip | 4. prosince 2019

Mikrofon Rode VideoMic Me-L - Když potřebujete k dokonalému obrazu i dokonalý zvuk

Ať už je váš “vánoční cíl” milovníkem natáčení rodinných sešlostí, sportovních utkání či krás přírody, vždy určitě ocení u kvalitního obrazu i stejně kvalitní zvuk. Právě k tomu mu může dopomoci směrový mikrofon VideoMic Me-L od Rode, který stačí velmi jednoduše připojit k vašemu iPhonu a violà, zvuk ve videu je rázem jako od profesionála. Spolu s mikrofonem naleznete v balení i windshield, díky kterému zvládnete natočit i záběry z té nejhorší větrné hůrky bez rušivého větru okolo vás. Potěší i velmi kvalitní zpracování, které zaručuje, že se mikrofon jen tak něčím nepoškodí. Pokud se tedy chcete vydat na natáčení lidojedů do Amazonského pralesa, buďte bez obav. Je daleko pravděpodobnější, že k úhoně přijdete vy než váš mikrofon.

Kromě verze s Lightning konektorem existuje také "klasická" s TRRS jackem, která je kompatibilní se všem smartphony osazené tímto konektorem. 

Přečtěte si také:

Recenze: RØDE VideoMic Me-L (LetemSvětemApplem)

"Ačkoliv je záznam zvuku na iPhonech a iPadech velmi kvalitní, jeho úroveň se dá pomocí speciálního příslušenství ještě výrazně zvýšit. Díky tomu si pak můžete užít vaše videozázna…

Kde koupit RODE VideoMic Me-L?

***

Klopový mikrofon iRig Mic Lav - Darujte volnost

Zaměřuje se osoba, kterou chcete obdarovat spíše na rozhovory či obecně mluvené slovo? Pak bude lepší sáhnout spíše po klopovém mikrofonu, který si velmi jednoduše připne na oblečení, připojí k telefonu a má po starostech. Její hlas bude totiž od této chvíle perfektně snímán a ona bude mít přesto volné ruce pro práci s kamerou. K mikrofonu lze navíc připojit i 3,5mm jack se sluchátky, ve kterých osoba uslyší v reálném čase vše, co zaznamenal mikrofon. Rozhodně se tak jedná o parádní volbu pro všechny, kteří si na záznamu hlasu zakládají či jen potřebují mít volné ruce.

Přečtěte si také:

IK Multimedia: iRig Mic Lav

iRig Mic Lav je cenově dostupný kompaktní klopový mikrofon s všesměrovou kondenzátorovou kapslí pro iOS a Android smartphony, se kterým lze zaznamenat kvalitní zvuk splňující profe…

***

Selfie tyč iKlip GO - I jinak perfektní ruka může čas od času limitovat

Natáčení telefonem přímo z ruky má rozhodně něco do sebe. Občas se však můžete dostat do situací, kdy si jen se svou rukou zkrátka nevystačíte a potřebujete jí minimálně o půl metru prodloužit, abyste získali daleko lepší výsledné záběry. Skvělým pomocníkem může být v tomto směru selfie tyč, na kterou telefon snadno připnete a pak už s ní jednoduše zaznamenáváte své okolí ze všech možných úhlů. Velmi povedená je například selfie tyč iKlip GO z dílny IK Multimedia. Ta lze vysunout až na 74 centimetrů, horní úchyt na telefon či kameru u ní lze prakticky jakkoliv nastavit a hlavně nabízí speciální Bluetooth ovladač, kterým můžete na dálku ovládat svůj smartphone. Pořízení fotky či videa tak nebylo nikdy jednoduší. Stačí jen úsměv, mávat a zmáčknout tlačítko na ovladači.

***

Stojánek na iPhone iKlip Case - Postavte jej konečně bezpečně

Jste spíše klidnějšími videotvůrci a vaše videa vznikají z bezpečí domova, ideálně od vašeho stolu? Pak se vám bude určitě hodit stojánek, díky kterému nebudete muset svůj telefon různě podpírat a soustředit se jen na váš “výkon” před kamerou. Pokud vlastníte iPhone 6, super volbou je třeba iKlip Case od IK Multimedia. Jedná se o na první pohled obyčejný kryt na telefon, který se však může pochlubit zadními nožkami, díky kterým jej lze postavit do polohy, která vám vyhovuje. Vše ostatní už je na vás. Druhého Leoše Mareše z vás tento stojánek sice neudělá, nicméně vás minimálně oprostí od nutnosti vymyslet, jak svůj iPhone podepřete dnes, aby vám v průběhu vašeho natáčení nespadl.

***

Stojánek na iPad iKlip Studio - Když je potřeba větší kalibr

Držák na iPhone je bezesporu parádní věc. Co ale dělat, když nejste zvyklí natáčen na telefon, ale na svůj tablet? I na to naštěstí existuje velmi jednoduché řešení. Jmenuje se iKlip Studio a pochází též z dílny IK Multimedia. V tomto případě se nejedná přímo o kryt, ale “jen” o speciální polohovatelný stojan, do kterého můžete bezpečně svůj tablet vložit, nastavit si jeho sklon a pak už do něj jen mluvit. Obávat se ale nemusíte ani toho, že by vám tablet například ujížděl dozadu, pokud byste na něj museli čas od času klepnout. Díky gumovým nožkám totiž drží na každém stole jako přibitý. 

***

Multifunkční stojan iKlip Grip - Připraven na jakoukoliv situaci

Říká se, že každý muž by měl mít nůž. Pokud bychom chtěli vymyslet podobnou frázi i o kameramanovi nebo chcete-li tvůrci videí, nůž bychom nahradili například stativem. Který ale vybrat? Ideálně ten, který se dá označit za multifunkční a lze jej využít na celou řadu dalších věcí. Perfektní volbou může být v tomto ohledu iKlip Grip od IK Multimedia. Jedná se totiž o multifunkční stojan 4 v 1. Lze jej totiž využít jako klasický vysunovací držák (do délky 50 cm), tripod, monopod či tripod adaptér. Potěší i speciální Bluetooth ovladač, kterým můžete svůj telefon na dálku ovládat. Podtrženo, sečteno - tento stojan je skutečně perfektním pomocníkem, který vás nenechá ve štychu za žádné situace.

***

Univerzální držák Xpand MINI - Přichyťte se všude, kde to je jen trochu možné

Občas se můžete dostat do situací, ve kterých vám ani kdejaký stojan tak úplně nepomůže. Respektive, nějak využít jej v danou chvíli lze, není to však to pravé ořechové. Přesně pro tyto případy se může hodit iKlip Xpand MINI, což je univerzální držák, kterým přichytíte svůj smartphone prakticky k jakékoliv tyči či něčemu, co se jí alespoň zlehka podobá. Držák je vyroben tak, aby v něm byl váš miláček co nejlépe chráněn, ale zároveň nabízí díky kloubu nespočet možností nastavení jak na výšku, tak i na šířku. Pokud se tedy chystáte točit v osadě milovníků lešenářských trubek, bambusovém háji či v jiném prostředí, kde se setkáte s tyčemi, rozhodně si s sebou přibalte právě tento držák. Hodit se totiž rozhodně bude.

Kde koupit smart vybavení od IK Multimedia?

Přečtěte si také:

5 věcí, bez kterých se v létě neobejde žádný iOS fanoušek videa

Léto vybízí k různým dobrodružstvím a užít si je naplno je svým způsobem jasná věc, nebylo by fajn si na ně i vytvořit určitou vzpomínku ve formě videa, které si budete moci přehrá…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře