Tradiční nástroje mají nenahraditelné výhody: živě se pojící barvy, plynule narůstající a klesající dynamiku. Oproti nim jsou barvy syntetické či samplované přece jen mrtvější. Přesto nám MIDI klávesy nabízí řadu fíglů, které by akustické nástroje vůbec nedaly. Tím dokáží MIDI i VST akustický svět báječně rozšířit a možnosti hudby obohatit.
>>>Mixování hudby není jen o tom vyrobit co nejnadupanější mix, co pořád tlačí a zahltí prostor. Mělo by být prvotně o tom, donutit posluchače úměrně přemýšlet a vzbudit v něm požadované emoce. Podívejme se, jak při poslechu hudby funguje lidský mozek a jak s ním může zvukový mistr pracovat.
>>>Domácí studio, nahrávací, ale i poslechová místnost by měly být dostatečně odtlumeny od nežádoucích zvuků zvenčí. A mít i správnou délku doznívání. Jak se chová energie v uzavřeném prostoru a jak se mění, když prochází zdí? Jak zamezit nežádoucímu protékání a zvýšit neprůzvučnost?
>>>Když mixujeme nebo mástrujeme, slyšíme stejně, jak nám ukazují programy a měřáky? Lidský sluch disponuje totiž pahy citlivosti, které fungují v různých kmitočtových i dynamických hladinách jinak. Proto senzorickou hlasitost měříme ve fónech. A do hry vstupuje řada dalších užitečných parametrů a jednotek. Zabývá se jimi psychoakustika.
>>>Rozhodujete se, jaká sluchátka jsou pro vás nejvhodnější? Ta pro běžný poslech, DJing, nahrávání, mixování a mastering, HiFi, anebo kombinovaná? Hledejte podle parametrů, jakými jsou impedance, kmitočtová charakteristika, harmonické zkreslení, SPL, maximální příkon, citlivost ad. Zvolte správně otevřená či uzavřená. Vše vám vysvětlíme!
>>>