logo Disk

FLEX 4K převodníky

BirdDog přináší NDI převodník, který připevníte na váš ATOMOS monitor a propojíte jeho výstup s IP světem. BirdDog na svých stránkách uvádí, že se jedná o nejmenší převodník 4K NDI na planetě. FLEX 4K máme již skladem - můžete svoji výbavu obohatit již teď!

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 12. srpna 2020

Řada FLEX 4K jsou dva vstupní převodníky HDMI na NDI: FLEX 4K BACKPACKFLEX 4K IN a jeden výstupní FLEX 4K OUT. Na první pohled jsou to velmi kompaktní krabičky s HDMI konektorem a ethernetem pro napájení a NDI video.

Verze BACKPACK má uchycení ve tvaru baterie NP-F, kterými můžete napájet například ATOMOS monitory nebo rekordéry. Díky němu může být převodník nasazený přímo na monitoru místo baterie. Krátkým HDMI kabelem propojíte monitor s FLEX 4K převodníkem a NDI video může svištět sítí stovky metrů do režie.

FLEX 4K vstupní převodníky jsou vybaveny i výstupem pro napájení 15W. Je tedy možné pomocí PoE kabelu napájet jak převodník, tak i monitor, ke kterému je připojen. Verze BACKPACK napájí tímto způsobem svou nasazovací částí ve tvaru NP-F baterie. IN a BACKPACK mají také DC konektor - propojení se dá realizovat krátkým kabelem.

Všechny jsou vybaveny sluchátkovým výstupem pro komunikaci s režijí pomocí BirdDog Comms (základní verze je zdarma), Tally indikací se třemi barvami, podporou Dante vstupu (přikoupitelná licence 69USD při uvedení), můžete si stáhnout software pro automatizaci vstupů a výstupů RESTful API a naprogramovat si převodníky podle potřeby.

Full NDI - tedy kodek s variabilním bitratem s maximem 140 Mbps pro FullHD a 300 Mbps pro 4K. Pro přenos přes 1Gb kabel tedy můžeme počítat s cca 6 streamy ve FullHD nebo 3 ve 4K30. U BirdDogu si můžete maximální bitrate NDI výstupu omezit ve webovém rozhraní převodíku.

 

Třešničkou na dortu je R232 výstup. Tedy PTZ sériové ovládání vyvedené z NDI signálu ze střižny, které můžete využít u PTZ kamer bez NDI nebo u specializovaných systémů.

 

Mrkněte na FLEX 4K na e-shopu:

FLEX 4K BACKPACK

FLEX 4K IN

FLEX 4K OUT

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře