logo Disk

Magewell USB Fusion

Intuitivní na ovládání a profesionální dojem pro publikum, takový je USB Fusion od značky Magewell. USB Fusion je video střižna a zachytávací USB karta v jednom. Je určena pro videohovory, online workshopy a prezentace.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 17. června 2022

Magewell USB Fusion je vícevstupé zařízení pro zachytávání a střih videa se dvěma vstupy pro HDMI a USB pro webkameru. Můžete přepínat mezi video zdroji, kombinovat jejich obraz do jednoho výstupu vedle sebe nebo obraz v obraze. Výsledný obraz můžete promítat na projektoru, obrazovce či interaktivní tabuli a pomocí USB 3.0 nabírat do videokonferenčního softwaru nebo streamovacích služeb.

Snadné nastavení a flexibilní funkce

Jako standardní UVC a UAC zařízení je v systému automaticky detekováno, je široce kompatibilní s operačními systémy a aplikacemi pro online komunikaci. Nabízí také administrátorské rozhraní ve formě webové stránky, přístupné i pouze připojením USB. Aplikace USB Fusion companion poskytuje další funkce pro upravení vaší prezentace. Díky aplikaci je možné vytvořit pro prezentaci playlist, do kterého dopředu můžete nahrát zvukový komentář, či video soubory. Stejným způsobem můžete pouštět při vaší prezentaci hudební podkres z uploadového souboru. Anotační nástroje aplikace mohou být použity pro doplnění či označení prezentačních materiálů v během přednášky. Využijte dotykového displeje vašeho tabletu - prstem nebo stylusem pište poznámky, kroužkujte části obrazovky nebo kreslete schémata. Následně poznámky můžete exportovat do souboru a po přednášce je sdílet s ostatními. Celou prezentaci můžete nahrávat do vestavěné paměti USB Fusion pro následné přehrávání.

Díky propojení s počítačem pomocí USB-C 3.0 je možné posílat video v rozlišení 1080p 60fps plus další funkce: Sdílení připojení k internetu - USB Fusion může být na pevno instalován v jednačce nebo v učebně a do něj zapojíte Ethernetový kabel s připojením k síti. Toto připojení USB Fusion umí poskytnout i počítači, který je zapojen do USB-C portu. Ve vašem prezentačním počítači budete tedy připojeni k internetu stabilnější, kabelovou cestou. V místnosti plné lidí připojených ke stejné Wi-fi siti je to značná výhoda.

V aplikaci je možné s obrazem pracovat podobně jako na interaktivní tabuli, kromě běžných textových anotací i do obrazu kreslit označovat části obrazu a vkládat piktogramy. Využiteje naplno vašeho tabletu a jeho dotykových funkcí.

 

Od TV kamery až po webovku

Díky vstupnímu HDMI konektoru je možné do USB Fusion zapojit kameru z obrovského výběru kompatibilních kamer či fotoaparátů. Můžete připojit například profesionální reportážní kameru JVC GY-HM500 nebo PTZ kameru s funkcí sledování pohybu Lumens VC-TR1. Vysoce kvalitní obraz je možné dostat také z webových kamer, ze kterých se nám osvědčila USB PTZ kamera VHD V20C, kterou oproti běžným webkamerám můžete polohovat dálkovým ovladačem.

Druhý HDMI využijete pro připojení prezentačního počítače. Uvnitř aplikace je možné mixovat zvuky z jednotlivých vstupů, A to i z USB webkamery - tato audio stopa se musí povolit ve webovém rozhraní, ve výchozím nastavením je zakázána.

Audio můžete přivést z audiomixu vstupem line 3,5mm jack, případně z bezdrátové sady typu Rode Wireless GO II, a nebo použít videokonferenční headset s mikrofonem a komunikovat s vaším publikem napřímo.

Magewell USB Fusion na eshopu

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře