logo Disk

Novinky firmy BirdDog na NAB 2018 Novinky firmy BirdDog představené na NAB 2018

V termínu 7-12.4.2018 se konala v Las Vegas největší světová výstava NAB, na které představila své novinky také australská firma BirdDog, která se věnuje vývoji aplkací a zařízení využívající IP technologii NDI.

Kategorie: Film & Video
Ing. Michal Kyjonka | 26. dubna 2018

Firma BirdDog představila na letošní výstavě NAB v Las Vegas několik zajímavých novinek, o kterých můžeme říct, že jsou ve svém oboru průlomové.

BirdDog Mini

v návaznosti na průlomový NDI převodník Birddog Studio přichází na trh jeho menší verze, Birddog Mini, světově nejmenší NDI encoder, který přestože je nejmenší, poskytuje neuvěřitelné možnosti. Enkoduje a dekóduje NDI v plném datovém toku v rozlišení až 1080p60 NDI, přičemž disponuje funkcí Tally, Intercomu a podporuje napájení přes Ethernet (PoE).

Díky podpoře všech rozlišení, od klasického SD až po 1080p a snímkování až 60p, je Birddog mini maximálně flexibilní zařízení. Mini umožňuje Tally signalizaci, přičemž nevyžaduje žádnou konfiguraci a její použití je naprosto snadné. Poskytuje jak signalizaci přes zabudovaný displej, tak volitelnou funci zvýraznění ohraničení v obraze průchozího výstupu a také výstup pro volitelné externí tally. Napájení Birddog mini je možné jak použitím PoE (Power over Ethernet), tak pomocí kamerové baterie přes D-Tap rozhraní, bez nutnosti použití adaptéru, i když v případě potřeby je napájecí adapter součástí balení.

Birddog Mini nativně podporuje BirdDog Comms, nejlepší a nejvíc intuitivní systém audio interkomu na světě.

*Všechny převodníky BirdDog mini jsou do 30.9.2018 dodávány s aplikací BirdDog Comms zdarma.

Audio Comms

S využitím plného výkonu NDI přináší BirdDog jako první na světě Audio Interkom system s live video náhledovými okny.

V rychle se rozvíjejícím světě live produkce se počítá s každou vteřinou. Využitím dotykové obrazovky má režisér komunikační spojení na všechny kameramany doslova pod palcem. BirdDog Comms plně podporuje funkci Push To Talk (PTT). Jednoduše stlačíte volací tlačítko na kterémkoliv BirdDog headsetu a hovoříte v rámci skupiny do které jste zařazeni. Skupiny lze snadno a intuitivně spravovat a zajistit tak aby každý byl na správném kanálu.

Nastavení je rychlé a intuitivní. Spustíte aplikaci Comms a připojíte do sítě. To je vše!

A aby toho nebylo málo, aplikace Comms je do konce září 2018 dodávána ke každému BirdDog Studio nebo BirdDog Mini ZDARMA. Od října 2018 pak bude k dispozici již jako placená licence pro 10 uživatelů.

 

BirdDog Central

BirdDog Central je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob jak získat obsah pro TV obrazovky a projekci. Jednoduchým připojením BirdDog Mini nebo Studio NDI k PoE switchi a HDMI výstupu k obrazovce je na ní možno přehrávat obsah z kteréhokoliv BirdDog encoderu využitím BirdDog Link. BirdDog media player je rovněž možno použít pro přehrávání jakéhokoliv souboru ve vašem počítači.

BirdDog Central byl představen na NAB, ale na trh se dostane v září po IBC.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře