logo Disk

Stream - Kategorie

Zakladatel RØDE Peter Freedman získal v aukci kytaru Kurta Cobaina Bude vystavována po celém světě a výtěžky podpoří herce a hudebníky!

Peter Freedman, zakladatel společnosti RØDE koupil jednu z nejuznávanějších relikvií v rockové historii: akustickou kytaru Martin D-18E z roku 1959, která patřila Kurtu Cobainovi. Známe ji především z představení Nirvana 'MTV Unplugged'. Nástroj získal v aukčním domě Julien Auctions za rekordní cenu 6,01 milionu USD. 

>>>
VIP

Poznáváme Studio One: 23. Snap Přichytněte záběry rychle na správné místo!

Při úpravách potřebujeme dostat rychle Event (část nahraného zvuku ve stopě) na konkrétní místo. Abychom nemuseli „pozicování“ dělat ručně, máme k dispozici funkci Snap. Pomáhá nám automaticky přichytávat Eventy na správné místo. Např. na 1. dobu v taktu, na začátek či konec jiného Eventu atd. Kde všude můžeme tuto funkci ve Studio One využít?

>>>
Tipy & Triky

Dotykáč jako náhrada pultu aneb Slasti a strasti bezdrátového zvukaře

Zvučili jste už koncert pomocí tabletu? Jako každá technická věc to má své silné i slabší stránky. Milan Včelař je zkušený koncertní zvukař a poradí vám, jak ty silné využít pro ulehčení práce a zlepšení zvuku. Budete se moct pohybovat libovolně po sále, nastavit muzikantům správně odposlechy nebo je nechat, ať si je nastavují sami. A to není vše!

>>>
Tipy & Triky

Recenze: Modal Electronics Skulpt Synth (Muzikus)

"Společnost Modal Electronics možná zatím moc neznáte, ačkoliv přišla na svět už v roce 2015 v Bristolu v Anglii. Její vliv však začíná být dobře patrný i u nás. Rozjíždí to hned na několika frontách a nutno uznat, že si nevede zle. Její fokus nevybočuje ani o píď, jde si svou jasnou cestou. A tou jsou syntezátory. Virtuální analogové syntezátory. Výhradně. Ctí základní parametry těchto nástrojů od samého počátku - jeden až dvanáct hlasů, dva a více oscilátorů, jednotlivé fáze ADSR, generátory obálek, filtry, a to všechno znásobit. Prostě „velký zvuk“.

Skulpt je svérázný synťáček, který nejspíš najde své místo ve světě hledačů a zvukových experimentátorů. Ale také u těch, kdo jen hledají originální a jinak pojaté/znějící zvuky, vedle těch, co už mají. Vejde se na každé klávesy a rozhodně nepřekáží. Výrobce syntezátorů Modal jde právě takovým zájemcům přímo vstříc."

Jak dopadl v testu systezátor od Modal Electronics SKULPT syntesiser si můžete přečíst na hudebním portále muzikus.cz.

Přečíst celou recenzi

Přečtěte si také:

Recenze: Modal Electronic SKULPT (Audiozone.cz)

Ostřílený matador v testování, Jiří Neužil, se pustil do recenze vlajkové lodi společnosti Modal Electronic, která vyrábí analogové a virtuálně - analogové nástroje. Jak obstál "st…

MODAL: novinky COBALT8M a COBALT8X

Nedlouho po oznámení nového syntezátoru COBALT8 představila britská značka Modal Electronics dva nové modely, které jsou postaveny na stejném enginu jakým disponuje novinka Cobalt8…

>>>
Recenze

PreSonus Sphere: Otázky a odpovědi Odpovědi na nejčastěší otázky, které vás napadnou v souvislosti s PreSonus Sphere

Proč zvážit připojení k PreSonus Sphere, když si můžu koupit software natrvalo? Co navíc mi členství přinese? Toto jsou asi úplně první otázky, které si položí každý, kdo se o službě PreSonus Sphere dozví. Pokud jste si je položili i vy, zde jsou pro vás odpovědi.

>>>
Tipy & Triky