logo Disk

Aleš Loprais a Dakar Live s video mikrofony RØDE Tvrdé podmínky si žádají kvalitní techniku!

Závodíme i bojujeme společně s Alešem Lopraisem. Pro svůj FB Dakar Live, kam umisťuje své pravidelné video příspěvky, jsme jej vybavili dvěma mikrofony RODE. Cestují s ním a jeho týmem napříč Dakarem.

Kategorie: Film & Video - VIP
DISK | 17. ledna 2020

V poušti přestává fungovat vše, co může automobilistu napadnout

Zvládnout, to je dojet až do konce Rallye Dakar není žádný med. Natož pak získat místo v první desítce. Podmínky jsou neúprosné: extrémní výkyvy teplot, horko, zima,  prach, sucho. Dlouhé tratě, vyčerpání posádky, ale i nároky na techniku. Trpí motory, ložiska, pneumatiky a vlastně vše, co může automobilistu napadnout. Mechanici celé noci nespí, opravují a opravují.

Aleš Loprais je z rodiny závodníků, na extrémní nároky pouště je zvyklý. A řadu pěkných umístění už na svém kontě má. Tento rok se pustil se závodním speciálem Praga V4S DKR do boje s pouští. A daří se mu!

Přesvědčte se sami, neúnavný závodník totiž na facebooku DakarLive každý den informuje, jaké jsou jeho výsledky a jak se mu závod podařil. A leckdy vysílá „on line“ v přímém přenosu. Co vše k tomu potřebuje? Kameru - zrcadlovku a audio techniku.

Obstojí RODE v tvrdých podmínkách?

Aleš totiž pro svá interview používá dva produkty od z portfolia RODE: pokud chce, aby zvuk zněl z místa, kde je umístěná kamera, má po ruce RODE VideoMic Rycote. Pokud ale potřebuje nahrávat zvuk v bodu vzdálenějším od kamery (např. tam stojí moderátor), šáhne po mikrofonním setu Wireless Go. A že mu oba slouží dobře, se můžete přesvědčit na řadě videí z Rallye Dakar.

Kluci, co ten Wireless Go na maticovém klíči?

Humor zabírá a pomáhá i v těch nejvypjatějších situacích. Tým Aleše jej neztrácí. A navíc hýří nápady. Od srdce jsme se zasmáli, když jsme zhlédli interview s členy servisního týmu, kdy umístili bezdrátový mikrofon Wireless Go na zamaštěný šroubovací maticový klíč. Mimochodem to svědčí o tom, jak je Wireless Go variabilní a užitečný v nejrůznějších filmových situacích.

Zdroj fotek a videí: Facebook Aleš Loprais Dakar Live

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře