logo Disk

Výpis - Autor

Příprava projektu na mix

Dříve, než se naplno pustíme do míchání stop, měli bychom projekt na mix připravit. Tato příprava zahrnuje jak organizaci projektu, tak některá technická nastavení.

>>>
Tipy & Triky

Šetříme čas v nahrávacím studiu

V předešlém dílu seriálu jsme se dívali blíže na to, jak upravit hrubě nahrané stopy a připravit je na mix. Dnes se podíváme na nahrávání více globálně z pozice efektivního využití času.

>>>
Tipy & Triky

Základy editace zvuku. Získejte „best of“ z vašeho záznamu část 2.

V předešlé části seriálu jsme popsali základní čištění stop. Také jsme zmínili, že do editace zahrnujeme úpravu načasování (timing) a opravy intonace. V tomto pokračování se podíváme, jak editování zrychlit, a na úpravy timingu a dolaďování.

>>>
Tipy & Triky

Základy editace zvuku a získejte „best of“ z vašeho záznamu část 1.

Právě jste dokončili záznam vaší nové písně a chystáte se ji rovnou smíchat? V tom případě jste přeskočili zásadní krok – úpravu hrubých nahraných stop pomocí editačních úprav. V další části tohoto seriálu se podíváme blíže, co do procesu editace zahrnujeme a proč se jí věnovat.

>>>
Tipy & Triky

Nahrávejte rychleji – využijte vlastností vašeho DAW

Pokud ve studiu stojíte ve dvojroli zvukař/hudebník, je složitější pracovat tak, aby se nahrávání nezadrhlo na technických aspektech. V takovém okamžiku chceme obsluhu studia a DAW co nejvíce zjednodušit. Jak postupovat, aby byl záznam plynulý a rychlý?

>>>
Tipy & Triky