logo Disk

Poznáváme Studio One: 2. Instalace Na co nezapomenout, aby vám program perfektně běžel

Chystáte se poprvé instalovat program Studio One? Chcete si být jisti, že uděláte vše správně a vše vám poběží hladce? Že nezapomenete oživit nějaký komponent, který by vám při práci chyběl? Zkušený lektor Tomáš Nykl vám poradí jak v článku, tak ve videu jak na to. Krok za krokem. Přehledně!

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
Tomáš Nykl | 9. září 2018

Instalace software je první krok, který musíme udělat, abychom mohli v DAW začít pracovat. Jak si poradit s instalací Studia One?

Není potřeba USB klíč

Důležité je, že pro Studio One není třeba žádný USB klíč. Pomocí autorizačních kódů si Studio One stáhneme a nainstalujeme. Máme k dispozici 3 licence pro 3 různé systémy.

3 různé verze

Studio One je nabízeno ve 3 verzích. Ty se liší objemem funkcí, plugin, továrních efektů a dodaných setů se zvuky a samply. Co přesně obsahují jednotlivé funkce, nalezneme v následující srovnávací tabulce.

https://www.presonus.com/products/Studio-One/compare-versions

Není nutné hned kupovat plnou verzi. Obzvláště, pokud je to náš první vstup do světa DAW. Z tabulky zjistíme, co přesně daná verze umí a rozhodneme se co je pro nás smysluplné.

Tech Specs aneb poběží mi to?

Na této stránce nalezneme info o tom, jaké má Studio One požadavky na systém.

Není od věci si parametry zkontrolovat. Pravděpodobně s tím mít problém nebudete, ale je dobré se ujistit, že náš systém nároky Studia One zvládne.

https://www.presonus.com/products/Studio-One/tech-specs)

Instalace krok za krokem

I když je instalace celkem jasná, můžeme se podívat na návod Jak instalovat Studio One krok za krokem. Presonus na své zákazníky myslí a proto je tato podpora srozumitelná i pro ty, kteří angličtinou plně nevládnou.

https://support.presonus.com/hc/en-us/articles/360003304951--2c-Studio-One-4-Software-Install-Studio-One-4-PC-

Poté co vybereme verzi, se kterou chceme pracovat, software zaplatíme. Pokud nemáme u PreSonusu účet, bude nutné si ho vytvořit. Po zaplacení se do účtu přihlásíte. V něm přejdeme do složky My Products.

 Vytvořte si u PreSonus svůj účet!

V tomto Menu vidíte již všechny zakoupené produkty. Přejdeme k vybranému produktu a zatrhneme možnost Download Instaler. Systém umí sám rozpoznat, v jakém prostředí pracujete (Win/Mac), a měl by vám rovnou nabídnout správný instalační balík.

Pokud potřebujete použít jiný instalační balík, jděte na možnost View More Details a View Other Systems. Zde uvidíte všechny instalační balíky.

Vybereme správný instalační balík a stáhneme ho do počítače. Poté už spustíme instalaci samu.

Spustíme program a software musíme ještě aktivovat. Otevře se nám tradiční okno pro licenční ujednání. Pokud souhlasíme, potvrdíme kliknutím na "I Accept".

Vyplníme naše přihlašovací údaje do Presonus účtu.

Dále nás systém vyzve, zda chceme spustit pouze demo verzi nebo placenou verzi. Zatrhneme placenou verzi a necháme program „ohmatat“ celý systém. Pokud máme již nainstalované pluginy, program si je vyhledává sám.

V posledním kroku vložíte produktový klíč a potvrdíte pomocí Activate. Studio One vám podá zpětnou vazbu - info, že systém je aktivovaný, a můžete již začít.

Doplňky

Kromě nahrávacího programu samého dostáváme k dispozici i doplňkový balík. Ten obsahuje samply, smyčky a virtuální nástroje. Co přesně v něm nalezneme, si můžeme ověřit ve srovnávací tabulce.

 Nezapomeňte nainstalovat skvělý balíček se samply, smyčkami a virtuálními nástroji!

Instalaci balíků můžeme provést hned s instalací Studia One. Pokud ji nechceme udělat hned, můžeme balík nainstalovat dodatečně, buď přes Studio One, nebo stažením z našeho účtu na webu.

Spustíme Studio One a jdeme na menu Studio One. Zde zvolíme možnost Studio One Extension. Otevře se nám následující tabulka.

V ní zatrhneme možnost Presonus Cloud Support. A v další tabulce již můžeme přesně vybrat, co vše na náš systém uložíme.

Stejný obsah nalezneme na našem internetovém účtu. Zde si můžeme balík stáhnout také. Buď jako celek, nebo jednotlivě.

Podívejte se na následující video, ve kterém si celý postup krok za krokem vizuálně ukážeme.

Video

 

Přečtěte si také:

Poznáváme Studio One: 1. První otevření programu

První článek ze série Poznáváme Studio One. Přečtěte si, čím se program od firmy PreSonus liší od jiných DAW, čím je unikátní a co vám vlastně nabízí. Podívejte se na cenné rady a tipy od zkušeného lektora Tomáše Nykla z oToman studia.

Recenze: PreSonus Studio One 3 Recenze: PreSonus Studio One 3

Ačkoli patří Studio One od americké značky PreSonus mezi nejmladší DAW aplikace na trhu, řadí se mezi ty nejoblíbenější. Aktuálně se tento produkční program, který jako takřka jediný nabízí nativní podporu českého jazyka, dočkal už 3. generace. Recenzi pro portál Audiozone napsal Mirek Píša.

Recenze: PreSonus Studio One 3 PreSonus představil Studio One 4

Jaké novinky přináší Studio One 4! Jaké efekty, pluginy, virtuální nástroje ad.? Byla vylepšena kompatibilita s jinými programy? Zvuk? Organizece stop i editačních příkazů? 

Podívejte se na české www stránky o Studiu One

     
  Kde koupit produkty značky PreSonus?  
     
     
Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře