logo Disk

NDI PTZ kamera a kompaktní NDI převodník od Newtek

První PTZ kamera a kompaktní převodník na světě s rozhraním NDI přináší revoluční způsob live TV a video produkce.

Kategorie: Film & Video
Ing. Michal Kyjonka | 1. srpna 2017

Firma Newtek 12.6.2017 představila světově první PTZ kameru, která je vybavena IP technologií NDI pro přenos 3G 1080/ 60p videosignálu přímo do NDI kompatibilních zařízení prostřednictvím standardní ethernetové sítě.

NewTek NDI kamera připojená do sítě poskytuje video a zvuk prvotřídní kvality, stejně jako signalizaci Tally, PTZ ovládání a napájení, to vše prostřednictvím jednoho ethernetového kabelu. Kamera připojená v síti je viditelná pro všechny  kompatibilní systémy používající poslední verzi NDI, jako např. LiveStream Studio, SplitmediaLabs XSplit, Streamstar, OBS Studio, StudioCoast vMix, Telestream Wirecast, NewTek TriCaster, a stovky dalších. Více dostupných zdrojů získáme ihned pouhým připojením dalších NDI kamer do sítě. NewTek NDI kamera je po připojení do sítě rovněž automaticky viditelná pro aplikace jako GoToMeeting, Skype, Skype for Business, Zoom Media a další.

"V odvětví TV vysílání bylo několik přelomových okamžiků, které přinesly významné pozitivní změny, jako např. přechod od lineárního  střihu z pásek na nelineární střih. Posun k produkci založené na IP je jedním z těchto unikátních milníků v našem odvětví." ríká Dr. Andrew Cross, president a CTO firmy NewTek. “Přechod postupuje rychle, protože je iniciován požadavkem zákazníků. Producenti zjišťují, že tato technologie výrazně usnadňuje jejich práci, přičemž rozšiřuje jejich příležitosti vyrábět více a lépe. S touto, nyní již dostupnou NDI kamerou od firmy NewTek a dalšími, které jistě budou následovat, je produkce založená na IP skutečně tady!”Současně s novou NDI kamerou představila firma Newtek také převodníky Connect Spark, přenosné zařízení navržené pro bezdrátové doručování SDI nebo HDMI videa do počítače nebo IP sítě. Produkty NewTek Connect Spark jsou IP video konvertory se zabudovaným NDI modulem. Převodníky doručují video jako IP zdroj do jakékoliv standardní sítě přes WiFi nebo běžný ethernetový kabel. Connect Spark umožňuje také přímý záznam do SD karty nebo USB disku s ovládáním přes web rozhraní.

Konvertory Connect Spark jsou nejsnadnější cestou pro zachycení videa do PC.

Konvertory Connect Spark HDMI a SDI jsou nejsnadnější cestou pro zachycení videa do PC.

 

NewTek Connect Spark pracuje se všemi NDI kompatibilními zařízeními a aplikacemi, které jsou aktuálně používány miliony uživatelů, včetně NDI produkčních systémů založených na PC jako: CombiTech VidBlaster, Livestream Studio, OBS, Splitmedia Labs XSplit, Streamstar, StudioCoast vMix, Telestream Gameshow, Telestream Wirecast, NewTek TriCaster, a mnoho dalších. Navíc převodníky NewTek Connect Spark poskytují video pro populární desktop video aplikace včetně: Google Hangouts, GoToMeeting, Skype, Skype for Business, WebEx, Zoom a další.

“Věříme, že budoucnost je ve snadném a efektivním přenosu přes IP, který umožňuje pracovat s obrovským množstvím video zdrojů pohotově dostupných k produkci” říká Dr. Andrew Cross, president a CTO firmy NewTek. “NewTek Connect Spark činí z této budoucnosti realitu dneška díky snadnému převodu HDMI a SDI signálů do IP signálu. Je to stejně snadné jako zapojit zdroj videa do přístroje a zapnout WiFi připojení. V tomto okamžiku, jakýkoliv kompatibilní systém v síti jej může vidět..”

Převodník NewTek Connect Spark umožňuje 3G SDI nebo HDMI konverzi ve formátu až 1080p 60 s průchozím výstupem. Kromě převodu videa do IP poskytuje také Tally signalizaci, a vzdáleně řízený MP4 záznam do SD karty nebo USB disku. Záznam je ovládán přes web rozhraní dostupné pro celou řadu zařízení jako mobilní telefony, tablety a laptopy.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře