logo Disk

Jak se točí v jeskyni Reportáž z natáčení reklamy

Zkuste si představit: konstantní teplota osm stupňů Celsia skrz celý rok. Tu a tam vám na hlavu kapne nepředpokládaně kapka dost studené vody. Všude tma, která je skutečně hrůzu nahánějící. A ticho. To je ticho, které můžete zažít opravdu jen desítky metrů pod zemí. 

Kategorie: Film & Video - Recenze
Firestarter | 13. října 2014

Netopýři dávají jasně znát, že se vás nebojí, když létají nad hlavami ve vaší těsné blízkosti. Není jich ještě mnoho, je září a je tak ještě dost času na zazimování. Tu a tam hořící oheň, který sice jen málo, ale přeci problikává tunely a unikátními srdcovými chodbami. Na zdech malby staré stovky let od různých obyvatel. Hned u vstupu kosti jeskynního medvěda. Na kůži sedí pračlověk a drží se za hlavu, bolest zubů je nesnesitelná a tak musí zasáhnout další dva pralidé a zub mu z úst dostat. Asi je vám jasné, že se nebude jednat o práci v rukavičkách. To není výjev z knihy Lovci mamutů od Eduarda Štorcha. To Firestarter multimedia natáčí novou reklamu. Na place více než deset lidí, vše jede přesně tak, jak má. Vítejte v jeskyni Na Špičáku, jen pár kilometrů od polské hranice v Jeseníku.

Tentokrát jsme pro našeho klienta - společnost DentaSun - použili náš nový systém práce Firestarter 1-2-3. Tedy plnou kompaktibilitu toho, co z Firestarter s.r.o. dělá vyjímečného, spolehlivého a profesionálního partnera v oblasti multimédií. A co to tedy přesně znamená Firestarter 1-2-3? 1 - vymyslet, 2 - vyrobit, 3 - pracovat komplexně s marketingovými strategiemi. Vše “in house”, bez nutnosti outsorcingu, bez přeplácení za přeprodávání služeb a práce. Scénář byl schválen bez výhrad a postupně pouze drobně laděn k finální podobě. Nutno dodat, že klient je nadmíru vtipný, má pozitivní přístup k životu i k podnikání, a tak se nám opravdu kooperovalo na jedničku. Kéž by to bylo tak vždy!

K práci jsme použili přirozeně 4K kameru Blackmagic, protože naši klienti jsou stejně progresivní jako Firestarter a pochopili, že tato kvalitativní změna je nutná a není cesty zpět. Protože se jednalo o natáčení v terénu, kde bylo třeba mít i nezávislé napájení. Rozhodli jsme se toto řešit s DISKem - jak jinak. Marek Kravec doporučil komplexní řešení a to včetně výroby kabelů na míru. Spolehli jsme se na baterie značky Vect s V mount uchycením, které mají skvělý poměr cena/výkon. Mají skutečně dostatečnou kapacitu (RL-190S 190Wh a ET-95S 95Wh) a jsme spokojeni i designem, ergonomií. Ano, i to je důležité. K práci z předešlých let  máme náhledový monitor Wondlan s HDMI vstupem s rozlišením 1024x600. Kamera BMC má ovšem výstup SDI. Tedy tento technický problém jsme snadno vyřešili převodníkem Atomos SDI - HDMI, který jsme nechali opět v terénu napájet externí baterií, určenou právě pro tento převodník. Vše funguje na jedničku a i kabely jsou kvalitně zpracovány a za to opravdu děkujeme, že máme technický support na dosah ruky. Kvalita ke kvalitě! 

Co je zajisté zajímavé, že ve videu hrají skuteční zubaři, profesionálové z oblasti dentální techniky, ale i naše kolegyně Markéta, která si tady střihla trochu nechtěně roli prazubní sestry. Kvůli čemu pochopíte zajisté již z přiloženého linku na video. Stejně tak je v klipu použito reálných a originálních (!!!) pravěkých nástrojů - sekeromlat, pazourky atd. Natáčení trvalo dva dlouhé dny, spotřebovány byly stovky giga dat na SSD disku, náš nový studiový kolega Mac PRO v nejvyšší konfiguraci za téměř 225 000 Kč si taky řádně mákl. Únava, ale na konci velká spokojenost na všech stranách a především - klient už hlásil, že reklama funguje a on prodává. A tak to má být - Firestarter 1-2-3!

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře