logo Disk

Kamera, která změří teplotu

Termální kamera H1200 značky VHD je vybavena dvěma čipy, jeden klasický pro obraz a druhý infračervený, který měří teplotu.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 3. září 2020

Kamera od VHD H1200 je v podstatě typ bezpečnostní kamery, která signalizuje lidi s vysokou teplotou. Vše se dá samozřejmě nastavit a kalibrovat v ovládacím programu. S kamerou je v sadě Černé těleso, kterým se měřená teplota kalibruje, Mělo by být umístěno v určité vzdálenosti od kamery.

Kameru jsme dva týdny testovali na naší recepci v Praze. Každý, kdo prošel se mohl na monitoru připojeném přímo do kamery podívat, jakou má teplotu, a také viděl obraz z infračerveného čipu na počítači. Byla to skutečně zajímavá atrakce.

Samozřejmě při ostré aplikaci by obraz viděl pouze oprávněný personál, kamera by byla umístěna trochu dál od průchodu, aby si ji nemohl každý prohlédnout. Krást se jí asi nikdo nepokusil, byla dobře přilepená... musel by si ji odnést i s policí.

 

Tělo má kovové s relativně malými rozměry (14.3 cm hloubka 7.2-8.2 cm šířka a výška 6 cm), má přímý video výstup HDMI a video se dá sledovat také po Ethernetu na počítači v síti. Hlavní nastavení je v aplikaci z počítače, která by měla běžet, pokud chcete plnou funkcionalitu i s automatickým odesíláním emailů. Email obsahuje datum a čas, portrét změřené osoby a naměřenou teplotu.

Můžete využít i bez počítače pro minimalizování potřebného vybavení na místě instalace, kameře připojíte USB disk, na který bude moci ukládat fotky a video - podle toho, co si nastavíte (Viditelné světlo, infračervené světlo). V počítači si ovšem můžete nastavit, že chcete sledovat spojený obraz, kde vidíte obrysy z normálního videa a přes něj infračervené hodnoty. Kdykoliv můžete také ručně spustit nahrávání videa či vyfotit fotku.

 

Využívá obě kamery pro duální detekci lidského těla, má sofware pro rozpoznávání obličejů pomocí viditelného spektra a infračervené využívá pro přesné měření teploty. Využívá nteligentní polohování na teplotu čela s přesností měření 0.4°C. Infračervený obraz má rozlišení 80x60 bodů, a reálný obraz má výstup 1080P - Tedy FullHD. Je vybavena i zvukovým alarmem, který upozorní místní personál, že naměřila vyšší teplotu než je nastavené maximum. Současně při detekci vysoké teploty sejme fotografii (i video) člověka z obou kamer pro archivaci a snadnou identifikaci.

 

H1200 na eshopu

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře