logo Disk

Nugen Audio: od přesného měření hlasitosti až po míchání v surroundu Moderní postprodukční programy s průlomovými funkcemi

Zmástrovali jste skvelě, ale na YouTube a Spotify to zní jinak? Existuje program, který by se těmto platformám dokázal přizpůsobit? Ano, pochází z dílny Nugen Audio a kromě něj nabízí i další: Loudness Toolkit, pro správnou výstupní hlasitost, Surround Suite, pro prostorový mix, Focus, obsahující Stereoizer, Monofilter a Stereoplacer ad.

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 19. června 2020

Značka Nugen Audio je známa především pro své oceňované postprodukční virtuální nástroje. Mezi uživateli těchto výkonných plug-inů naleznete opravdové světové špičky v oboru. Nugen Audio nabízí nástroje pro měření/korekci hlasitosti, upmix a downmix prostorového zvuku, mix a mastering, tracking a analýzu zvuku.

Pro audio profesionály nabízejí produkty Nugen Audio neomezenou kreativitu v každé situaci a poskytují přímý a intuitivní způsob práce se zvukem. Tyto nástroje zaručují vždy špičkový zvuk v souladu se všemi normami pro moderní digitální distribuci.

Mezi zásadní nástroje značky patří:

Loudness Toolkit

Loudness Toolkit je unikátní nástroj pro postprodukci, zajišťující správnou výstupní hlasitost v souladu se všemi moderními standardy. Ať už „mástrujete“ pro iTunes, YouTube, filmovou hudbu, videohry a další, díky Loudness Toolkit dodržíte všechny požadované hlasitostní limity, a to od stereofonního až po 7.1 prostorový zvuk.

Moderní mastering: přizpůsobte váš master streamovací platformě

Tři oceněné pluginy navržené pro snadný a přesný mastering. Modern Mastering přináší průlomové funkce, jako je například emulace zvuku streamovacích služeb. Každá streamovací platforma (YouTube, Spotify, Apple Music a další) má své specifické procesy ovlivňující zvuk, ať už se jedná o automatické komprese, či limity hlasitosti. Díky nástrojům Modern Mastering uslyšíte, jak vaše nahrávka bude znít po processingu těchto platforem a to vám dává možnost optimalizovat parametry vašeho mixu předem. Najdete zde také bezkonkurenční limitér s celou řadou užitečných funkcí a množství nástrojů pro analýzu a měření zvuku. Všechny tyto nástroje jsou díky přehlednému zobrazení a jednoduchému ovládání maximálně uživatelsky přívětivé.

Surround Suite

Surround Suite je soubor plug-inů pro prostorové mixování. Obsahuje pluginy Halo Upmix, Halo Downmix, ISL 2SEQ-S. Tyto nástroje poskytují zvukovým technikům konzistentní pracovní prostředí pro upmix a downmix, tedy práci s vícekanálovým audiem. Umožňuje přesnou konverzi stereo zdroje až na 5.1 a 7.1. surround a naopak, a to bez nežádoucích zvukových artefaktů, zabarvení či deformace signálu. Svůj mix můžete dále vyladit výkonným lineárním fázovým EQ, true-peak limitér zase eliminuje všechny signálové špičky.

Focus

Balíček 3 plug-in Nugen audio. Obsahuje Stereoizer, Monofilter a Stereoplacer. Jedná se o sadu výkonných nástrojů, pro přidání přirozeně znějící šířky a hloubky k jakémukoli mono nebo stereofonnímu záznamu, přesné umístění vybraných kmitočtů ve stereofonním poli bez přidání reverbu a jiných nežádoucích efektů. Umožňuje korekci basových frekvencí a napomáhá tak vytvářet hlasité a pevné mixy. Všechny tři plug-iny používají jedinečné algoritmy k zachování neporušeného charakteru zdrojového signálu.

V produkci Nugen Audio ale najdete mnoho dalších jednoprocesních plug-inů jako jsou EQ, kompresory, limitéry, analyzéry a další.

Mezi významné uživatele nástrojů Nugen Audio patří světové špičky jako:

Jonathan Wales: inženýr společnosti Formosa NoHo, který má na svědomí například Netflix sérii The Haunting of Hill House (Dům na kopci), film Fotr je lotr a další.

George Seara: zvukový inženýr pracující s takovými umělci jako jsou Shawn Mendes, James Bay, Alessia Cara, Rihanna, Drake, Holly Cole, Herbie Hancock nebo Sting.

Howie Weinberg: je jedním z nejplodnějších masteringových inženýrů na světě. Pracoval na ikonických albech, jako jsou Nirvana Nevermind, Biffy Clyro Only Revolutions a mnoho dalších. “MasterCheck Pro od společnosti NUGEN Audio je jedinečný a důležitý nástroj zajišťující, že nahrávky znějí skvěle na každé platformě.”

Tom Marks: pracoval na zvuku k Netflix sérii Sense8 (Osmý smysl), kde především díky nástroji Nugen Audio Halo Upmix zefektivnil práci při vytváření přesného 5.1 prostorového zvuku.

Jistě také stojí za to zmínit, že společnost každoročně přispívá 3% ze zisku nadaci Fairtrade Foundation, jako vyjádření svých hodnot.

Přečtěte si také:

iOgrapher: Přeměňte svůj iPhone nebo iPad v profi filmařský stroj

Na YouTube každou minutu přibývá přes 300 hodin videí. Každý z nás může totiž jednoduše kdykoli vytáhnou z kapsy svůj mobil a okamžitě začít nahrávat, co právě prožívá, a video nas…

Lake People: Tools, not Toys

Do nabídky DISK Multimedia, s.r.o. přibyly nové produkty od společnosti Lake People. Jde o prvotřídní vybavení nejen do studií: mikrofonní předzesilovače, vyrovnávací sumační zesil…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře