logo Disk

Pavel Novák: V mé branži nejde bez kvalitní techniky nic. Mým snem je dělat živáky na více kamer on-line!

Kvůli koronavirové pandemii se mnohé změnilo k horšímu, ale pojďme se zaměřit i na ty přínosné věci. Díky objevování nových online technologií vznikla spousta zajímavých projektů a pořadů. Jak se s technikou popasoval Pavel Novák? Nejen to, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Kategorie: Film & Video - VIP
DISK | 10. října 2020

Dělalo Vám problém přesunout Vaši práci do "on-line světa" plného nových technologií?

Ze začátku ano. Bylo to pro mě zcela nové. Nebyl čas na nějaké samostudium tohoto světa. Začal jsem opravdu od základů, ale během krátké doby jsem se naučil ovládat program a techniku, aby i on-line přenosy mohly mít určitou úroveň. Abych lidem mohl poskytnout v live studiích fotky, prokládat to videi a písničkami živě. Vznikla spousta pořadů. Dětské studio, kde jsme s dcerou bavili děti. Zpívali jsme, tančili, dělali s nimi rozcvičku a protahovací cviky, aby doma nezakrněly. Tvořili jsme s papírem, kreslili jsme, četl jsem jim mou pohádkovou knihu. Také jsem si natočil pět našich tematických pořadů, se kterými objíždíme mnoho let republiku. Pro dospělé publikum vznikla „Pavlova zpovědnice“, kde mi diváci mohli dávat otázky opravdu na tělo. Později Písničky ze zkušebny. Tady jsem jim dával možnost vidět a slyšet písničky v jiných unplugged aranžích a vše zcela živě-live. Natočil jsem se dvěma muzikanty unplugged koncert ze zkušebny, který měl během dvou dnů krásnou sledovanost, přes 10.000 shlédnutí. Potom mě oslovila jedna TV, která ví o mém koníčku, zda bych nenatočil nějak zábavně něco z kuchyně, vaření. A tento pořad běží pravidelně a úspěšně dodnes a asi ještě nějaký čas poběží. „PaBiK“ Pavlova bigbítová kuchyně. Ani jsem netušil, že může být taková odezva a hlad po tomto pořadu. Já se snažím vše dělat tak, aby to bavilo i mě. Vždy říkám, a to i muzikantům, dělejme to tak, ať to baví nás a bude to bavit i lidi!

Pavel je nadšeným užívatelem mikrofonu RODE NT-USM MINI.

Měl jsem první dva měsíce nastavený svůj denní režim tak, že jsem byl denně od 9:00-17:00 ve studiu a tam tvořil audio, video, učil se nové věci.

Pomohla Vám nějaká konkrétní technika, kterou byste rád zmínil? 

V mé branži nejde bez kvalitní techniky nic. Na tom se prostě nedá šetřit. Jak jsem vždy říkal v extrémním potápění, kde na schopnostech a vybavení stojí váš život: „Jen ta nejlepší technika je dobrá technika pro mě“. Strašně mi pomohly konzultace s DISKEM. Peněz nebylo, příjem žádný, a pokud jsem chtěl do virtuálního světa, musel jsem i v této době zainvestovat. Nové projekty nikdy nejdou bez investic. Myšlenku musíte dostat mezi lidi. Bylo fajn narovinu s lidmi přemýšlet, kde se dá malinko ušetřit, co je nezbytné koupit a co je zbytečné. Musel jsem si pořídit hlavně domů zvukovou kartu. Tady už jsem přemýšlel i o využití v budoucnu a tak zvolil vícekanálovou kartu NI KOMPLETE AUDIO 6 MK2 NFR. Má obrovskou výhodu ve více vstupech, zvuk je kvalitní a prostě toto byla skvělá volba.

Pavel má svůj vlastní video pořad Pavlova bigbítová kuchyně

Potom jsem potřeboval na živáky mikrofon USB. Znal jsem firmu RODE, ale já jsem stará škola, která vyrostla a žije na značce SHURE. Řekl jsem si však, že když se mění svět, zkusím změnu i já a to byl skvělý krok. Pořídil jsem si RODE NT-USM MINI. Tento mikrofon a jeho kvalita mě ohromila. Za dobré peníze je to velká kvalita a doporučil bych ho každému začínajícímu youtuberovi. Pro svá studia jsem ale potřeboval bezdrátový systém. Vlastním několik systémů Shure, ale vše v racku, velké, spoustu zapojování. Na koncerty ok, ale na studia a rychlé, mobilní řešení to není. A sedl jsem si na zadek, když jsem vyzkoušel RODE WIRELESS GO. Tak to je pecka. Dvě malé krabičky, které Vám udělají spoustu kvalitní práce. Cenově v porovnání s jinými značkami je to zlomek jejich ceny, kvalitou se však vyrovná drahým systémům.

A nejkrásnější je, že zapnete dva vypínače, připojíte jeden kablík pro záznam, nic nemusíte nastavovat a jedete. Je to skvělý systém a zařízení. Já si k tomu ještě pořídil klopový mikrofon LAVALIER GO. To ale jen kvůli tomu, že bývám dosti akční a občas jsem o krabičku s vestavěným mikrofonem zavadil a bylo to slyšel.

Klopový mikrofon LAVALIER GO je velmi nenápadný.

Teď jsem maximálně spokojený a proto vlastním již dvě sady, abych mohl dělat i reportážní videa s hosty J. Prostě RODE je pro mě objev koronavirového období. V plánu mám zakoupení ještě další techniky, ale nyní to vázne na financích. Mým snem je dělat živáky na více kamer on-line. K tomu potřebuji střižnu a mám i vybráno. Pokud mi s pořízením pomůže DISK, tak se diváci mají na co těšit! Hlavně bych chtěl letos konečně vysílat koncert na Štědrý den. Letos to bude po 21 a jezdí na něj fanoušci z celé Moravy, tak bych ho chtěl živě vysílat do celého světa i pro své fanoušky v Austrálii a na Novém Zélandu, kde jsem koncertoval loni a měl jsem tam opět vyrazit v únoru 2021, ovšem Austrálie je uzavřená a prý ještě dlouho bude.

Přečtěte si také:

Pavel Novák: Jen zbabělec zůstane ležet!

Pandemie všem změnila život. Ke komplikacím došlo všude v zaměstnání, ale nejhůře na tom byli lidé, kteří pracují „na sebe“. V rozhovoru s muzikantem a tvůrcem zábavných pořadů pro…

Teď jsem maximálně spokojený, a proto vlastním již dvě sady, abych mohl dělat i reportážní videa s hosty. Prostě RODE je pro mě objev koronavirového období. V plánu mám zakoupení ještě další techniky, ale nyní to vázne na financích. Mým snem je dělat živáky na více kamer on-line. K tomu potřebuji střižnu a mám i vybráno. Pokud mi s pořízením pomůže DISK, tak se diváci mají na co těšit! Hlavně bych chtěl letos konečně vysílat koncert na Štědrý den. Letos to bude po 21 a jezdí na něj fanoušci z celé Moravy, tak bych ho chtěl živě vysílat do celého světa i pro své fanoušky v Austrálii a na Novém Zélandu, kde jsem koncertoval loni a měl jsem tam opět vyrazit v únoru 2021, ovšem Austrálie je uzavřená a prý ještě dlouho bude.

Já nevím, co nám přinesou další dny ? Kdy budeme moci normálně koncertovat a pracovat?  Ale jedno vím jistě. Ať se stane cokoliv, měli bychom si navzájem pomáhat. Opravdové přátele nepoznáme v době, kdy jsme na vrcholu a práce se nám daří. Ty nejpevnější vztahy vznikají právě v době krizí. Jsem rád, že jsem se poznal s lidmi z DISKu. Našel jsem u nich nejenom skvělý profesionální přístup, ale hlavně ochotu kdykoliv řešit mé požadavky. Občas jsem totiž až velký optimista a snílek. Takže se mnou museli mít velkou trpělivost. Nakonec jsme našli společnou řeč a dnes mohu říct, že se z nás stali partneři. Lidi, co si chtějí pomáhat a jde jim hlavně o kvalitní práci. Ne za každou cenu „vycucat“ ze zákazníka co nejvíce peněz. Za mě DISK dostává palec nahoru a těším se na naši další spolupráci.

Pavel Novák
www.zabavnaskolka.cz
www.PavelNovak.cz
www.Nadetechzalezi.cz

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře