logo Disk

Poznáváme Studio One: 9. Info View Interaktivní pomocník nové generace

Při editaci bojujeme obvykle s časem. Potřebujeme se rychle dostat k cíli. A pokud program obsahuje neznámou funkci, hledáme po manuálech, helpech. A klejeme. Studio One tuto situaci vyřešilo unikátně a elegantně. Pomůže vám speciální pomocník. Na místě poskytne "první pomoc". Nemusíte nikam přeskakovat a překlikávat. Jmenuje se Info View.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
Tomáš Nykl | 31. března 2019

Unikátní interaktivní našeptávač

Jedinečná funkce s názvem Info View je specialita programu Studio One, který pomůže pochopit jak s programem pracovat.

V každém DAW nalezneme nějakou formu helpu. Kromě klasických manuálů vypadají například jako pop-up okénko, ve kterém se objeví informace o místu, na které následně klepneme myší. Takový help ale zpravidla popisuje pouze vybranou funkci.

Ve Studio One nalezneme unikátní způsob, jež pomáhá program pochopit a ovládat. Funkce se nazývá Info View. Jedná o interaktivní help, našeptávač, který se mění dle toho, jaký nástroj právě používáme a v jaké části programu se momentálně nacházíme.

Přečtěte si také:

Poznáváme Studio One: 7. Arrange Window

V předešlých částech seriálu o Studiu One jsme se věnovali obecnějším nastavením, užitečným pro chod celého programu. Nyní zaměříme pozornost na funkce, které nalezneme v otevřenýc…

Poznáváme Studio One: 8. Edit Tools

Editační nástroje tvoří v jakémkoliv DAW srdce programu. Pomocí nich dokážeme buď pomalu, nebo naopak velmi rychle a efektivně provádět operace jako rozdělování a zkracování záběrů…

Přesto, že Studio One má snahu být programem, který se dá ovládat intuitivně, u něčeho tak rozsáhlého jako je moderní DAW, je třeba počítat s určitou dobou, než do softwarových tajů bezpečně pronikneme.

Kde Info View otevřeme?

Pokud si tuto funkci spustíme pomocí ikony otazník na horním menu editačních nástrojů, otevře se speciální lišta, kde spatříme všechny dostupné akce, které můžeme v daný moment provádět.

Zobrazí se zde nabídka možných zásahů a jejich klávesové zkratky. Po stisknutí klávesy F1 můžeme rovněž z Info View přejít na příslušnou část manuálu.

Kde leží kurzor, tam se zobrazí nápověda

Pokud přejíždíme kurzorem napříč celým projektem, mění se i podoba našeptávače. Ten nám ukazuje, co vše můžeme na daném místě zvoleným nástrojem ovlivnit. Tato vychytávka pomůže osvojit si jaké klávesové zkratky použít, nebo nás upozorní na možnosti, které bychom bez pročítání manuálu neobjevili.

Funkce je jako děláná pro začátečníky, ale i ty, kteří si potřebují některé věci občas připomenout.

Video

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře