logo Disk

Výpis - Tag

Poznáváme Studio One: 25. Tři základní prostředí

Nejen že nyní můžete Studio One vzít rovnou na jeviště, ale všechny 3 základní prostředí programu, to je Song, Project a Show jsou mezi sebou vzájemně provázané. Nemusíte pracně exportovat a importovat audio, MIDi ad., stačí prostředí mezi sebou přepínat. Jak? Dozvíte se níže ve článku.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 22. Metronom

Nastavení metronomu nebo také kliku není jen o zvolení tvrdého tempa, ale nabízí řadu užitečných vychytávek, které vám usnadní nahrávání: průběžné změny, členění metra, barva a akcenty, různá návěští, rendrování kliku, distribuce zvuku metronomu do odlišných kanálů ad. Znáte je?

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 21. Tempo Track

Hudba by měla žít a dýchat. Proto je běžné, že chvíli zrychluje a chvíli zpomaluje. Jak to přirozeně udělat v editačním programu. Jde to? Ano, stačí ovládat operace ve stopě Tempo track!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 20. Chord track

Skládání a aranžování písničky je vlastně hledání co nejlepšího tvaru. Potřebujeme často změnit akord, protože v jiné instrumentaci zní jiný lépe. Jak to vyzkoušet a udělat, abych nezničil původní audio stopu? Abych nemusel otrocky překlikávat zpět? Studio One na to má skvělou funkci Chord track.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 18. Základní typy tracků

V nahrávacích a editačních programech existuje řada různých stop: Audio, Midi, Instrument, Bus, Folder, Automation, Pack ad. Každá slouží k jiným účelům a každá obsahuje řadu užitečných funkcí. Naučte se je ve Studiu One rychle zakládat a definovat jejich vlastnosti!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 16. Arming a Monitoring

Naučte se ve Studiu One rychle a správně propojit vstupy zvukového převodníku se vstupy v nahrávacím programu. Stejně tak výstupy karty s výstupy programu. Ušetříte nejen čas, ale vyhnete se případným budoucím komplikacím!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 15. Folder Track

Pokud chceme otevřít režim nahrávání u více stop najednou, nebo je třeba všechny umlčet (Mute), je zbytečné odklepávat jednotlivě funkce stopu po stopě. Ve Studiu One existuje skvělá vychytávka: Folder Track. Stopy spojíme do jednoho celku a 1x klikneme. Ano nevíte, kolik tak ušetříte času!

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 13. Mixážní konzole

Jednou z nejdůležitějších částí každého DAW je virtuální mixážní pult. Vedle základního pracovního okna patří k místům, kde trávíme nejvíce času. Nejinak je tomu i u Studia One. Jak konzole v tomto programu vypadá a co vše v ní nalezneme, si přiblížíme v následujícím článku.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 12 Funkce na dolní liště

Na první pohled se může zdát, že na transportních a nahrávacích funkcích není nic objevného. Můžete je ale nastavit pro průběžné nahrávání, letmý střih, přepisování, nachystat si návěští a řadu dalších vychytávek. A pak práce běží jak po másle.

>>>
Tipy & Triky

Poznáváme Studio One: 11. Browser

Vyhledávání nejrůznějších dat je činností, kterou se zvukový mistr v počítačovém 21. století dnes a denně trápí. A není nad dobrý systém, jež mu jde na ruku a šetří jeho čas. Jaké vyhledávací nástroje nabízí Studio One? A jak s nimi pracovat, abych zrychlil své workflow?

>>>
Tipy & Triky