Úprava nahrávky a míchání pomocí myši je peklo. Čas letí a letí! Určitě pomůže používání klávesnice a zkratek. Ta je však výhodná spíše na zadávání jednorázových operací. Pokud se potřebujeme v editačním programu rychle přesouvat, najít detail, spojitě v čase měnit úrovně, DAW kontroler ve formě mixážního pultu je dosud nenahraditelný!
>>>Ekvalizace je základní nástroj, kterým tvarujeme výsledný mix. Na svých konzultacích s klienty, ale vidím stále stejný scénář. V každém nahrávacím software máme po ruce dostatečně vybavený ekvalizér.
Přesto zní mixy zahuhlaně, nekonkrétně nebo nevyváženě. Zpravidla řešení, které klienti volí, je nákup jiných dražších plug-in. Výsledek je ale stejný. Nákup dalších softwarů je ale zbytečný. Místo utrácení peněz za nové vybavení vám nabízím lepší možnost.
Pokud chcete opravdu lepší nahrávky a vyvážené mixy, potřebujete nějaký systém, který vám pomůže pochopit jak s ekvalizérem pracovat. Kurz je vytvořený pro potřeby domácích nahrávacích studií tak, abyste mohli s ekvalizací pracovat efektivně a vědomě.
Mix není tak komplikovaný, jak se dozvídáme na různých fórech. K dobrému mixu nám stačí několik základních nástrojů. Kromě hlasitosti a panorama má největší vliv na podobu mixu kompresor a ekvalizér.
Více na videu:
>>>Rozhodujete se, co za verzi Studio One 4 si nově pořídíte nebo na jakou „upgradujete“? Víte, že existují úrovně Prime, Artist a Professional. Znáte však jejich zaměření, co vše vám nabízejí a naopak co budete muset oželet?
>>>Přemýšlíte, co za editační a mixážní program si pořídíte? Bude mít takové efekty pracující s výškou a barvou, že vám splní všechny vaše požadavky? Jaké dnes existují standardy a co je zkrátka konkureční výhodou?
>>>Užitečnost, inovativnost, kreativita. To se od produktů pro audio produkci tvrdě vyžaduje. A porota TEC Awards soudí přísně. Jen do nominací se probojují ti nejlepší! A pro jaké koncertní či studiové vybavení zvedli přísní "sudí" palec nahoru?
>>>